PiS przegrywa wszystko w Pucku. PKW ma oficjalne wyniki. "Kiedyś za taką przegraną na Sybir i kulka w łeb"

Wybory samorządowe 2018. PKW podała oficjalne wyniki. Kandydaci PiS nie zdobyli żadnego mandatu do rady Pucka. - Kupiłem sobie ulotki, mniej więcej prawda w nich była, a ludzie pani burmistrz wydrukowali biuletyn za pieniądze miasta - żalił się Wp.pl kandydat partii na burmistrza Pucka Marek Rintz. - Wracam do prowadzenia kwiaciarni - wyznał.

PiS przegrało z kretesem w Pucku. W radzie miasta wszystkie 15 mandatów dostaną kandydaci z KWW Hanna Pruchniewska. Sama Pruchniewska zostanie też burmistrzem Pucka (zdobyła ponad 72 proc.). Oficjalne wyniki podała już Państwowa Komisja Wyborcza.

- Kiedyś za taką przegraną to na Sybir i kulka w łeb, ale teraz to mogę powiedzieć: Polacy, nic się nie stało. Wracam do prowadzenia kwiaciarni. Już nie będę startował -wyznał szczerze Wp.pl Marek Rintz, kandydat PiS na burmistrza Pucka (11,41 proc. poparcia).

Wybory samorządowe Puck - wyniki PKW. PiS przegrało przez lokalne media?

- Przegraliśmy, bo ludzie nie chcieli tego naszego PiS - dodał Rintz. - Poza tym nie było wsparcia z góry ani agitacji w kościołach. Kupiłem sobie ulotki, mniej więcej prawda w nich była, a ludzie pani burmistrz wydrukowali biuletyn za pieniądze miasta - dodawał kandydat PiS.

Jego zdaniem PiS przegrało także przez lokalne media. - Są bardzo antypisowskie. Nic dziwnego, że w Pucku zrobił się jeden wielki antyPiS - oceniał Rintz.

Wybory samorządowe 2018. Hanna Pruchniewska znowu burmistrzem Pucka

Hanna Pruchniewska 26 lat pracowała jako nauczycielka. W 2006 r. została radną, a cztery lata później została pierwszą kobietą w historii Pucka, która stanęła na czele Rady Miasta. W 2014 r. jako pierwsza kobieta została burmistrzem Pucka.

PKW jeszcze nie potwierdza. Nieoficjalnie: Sejmik Województwa Pomorskiego dla KO

Według nieoficjalnych jeszcze danych wybory do Sejmiku Województwa Pomorskiego wygrała Koalicja Obywatelska, która wprowadzi tam 18 posłów. PiS zdobył 11 mandatów, PSL 3, a SLD - 1.

Mucha: ludzie boją się mówić prawdę w sondażach

Więcej o: