Strajk PLL LOT. Mateusz Morawiecki interesuje się sytuacją. "Czuje na sobie odpowiedzialność za cały obszar"

Strajk pracowników LOT. We wtorek rzeczniczka rządu powiedziała, że premier Mateusz Morawiecki "czuje na sobie odpowiedzialność za cały obszar". Dodała, że poinformuje media, jeśli zapadną decyzje, co do bezpośredniego zaangażowania szefa rządu.

Rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska powiedziała we wtorek dziennikarzom w Sejmie, że premier Mateusz Morawiecki interesuje się sytuacją w PLL LOT.

Od czwartku trwa strajk części pilotów i stewardess. Z jego powodu odwołano kilka lotów. Według Zarządu LOT-u strajk jest nielegalny. Z powodu udziału w akcji, 67 osób zostało dyscyplinarnie zwolnionych z pracy. Związkowcy uważają zwolnienia za nielegalne.

Strajk w PLL LOT. Mateusz Morawiecki "czuje na sobie odpowiedzialność"

O sytuację w spółce dziennikarze pytali rzeczniczkę rządu. Joanna Kopcińska zapewniła, że Mateusz Morawiecki interesuje się sytuacją. Dodała, że najpierw tą kwestią zajmą się: odpowiedzialny za to prezes spółki oraz ministrowie.

- Premier rządu polskiego czuje na sobie zawsze odpowiedzialność za cały obszar, ale proszę dać szansę tym, którzy są bezpośrednio odpowiedzialni za dany obszar, aby ze swoich obowiązków się wywiązali - powiedziała. Dodała, że jeżeli zapadną jakiekolwiek decyzje, co do bezpośredniego zaangażowania szefa rządu, to przekaże mediom te informacje.

Strajk pracowników PLL LOT. Michał Szczerba chciał informacji

Informacji rządu na obecnym posiedzeniu Sejmu na temat sytuacji w spółce PLL LOT domagał się poseł Platformy Obywatelskiej Michał Szczerba. Jak mówił, z pracy zwolniono osoby, które podjęły strajk, a który przysługuje im zgodnie z artykułem 59 ustęp 3 konstytucji.

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński powiedział, że wniosek formalny posła jest bezprzedmiotowy, ponieważ może on dotyczyć wyłącznie spraw będących przedmiotem porządku dziennego posiedzenia Sejmu.

Strajk LOT 2018. Czego chcą strajkujący?

Protestujący w PLL LOT związkowcy domagają się przywrócenia do pracy zwolnionej dyscyplinarnie kilka miesięcy temu Moniki Żelazik - przewodniczącej związku zawodowego personelu pokładowego. Było to bezpośrednim powodem rozpoczęcia protestu. Strona społeczna domaga się także przywrócenia regulaminu wynagradzania z 2010 roku, a także odwołania prezesa firmy Rafała Milczarskiego, który zdaniem związkowców źle zarządza spółką, stosuje mobbing i toleruje niesprawiedliwą według związkowców politykę zatrudniania.

Mucha o proteście pracowników LOT-u: wydaje mi się, że strajk jest legalny

Więcej o:
Komentarze (57)
Strajk PLL LOT. Mateusz Morawiecki interesuje się sytuacją. "Czuje na sobie odpowiedzialność za cały obszar"
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 21 razy 19

  To niech się poczuje i wywali w pierwszym rzędzie tego nieudacznego prezesa

 • Black Swan

  Oceniono 20 razy 16

  nie wiem czy wiecie ale większość podniebnych pracowników LOT pracuje na kontraktach... Ich kontrakty wyglądają np. tak, że jak polecą gdzieś na koniec świata i tam popsuje im się samolot to LOT załatwia takim kontraktowcom tylko hotel na czas naprawy samolotu ale już wyżywienie w tym czasie muszą sobie zapewnić we własnym zakresie... Słyszałem o jakieś stewardesie która poleciała do Kijowa i została tam na noc bo następnego dnia miała wracać z inną załogą ale ten lot odwołano i siedziała w Kijowie 3 dni o suchym pysku bo nie miała przy sobie kasy …
  LOT kontraktowcom nie wypłaca żadnych diet a płaci im tylko i wyłącznie za pracę podczas lotu... Za przygotowanie samolotu do lotu już nie... jak np. siedzą w samolocie, który nie może wystartować z niezależnych od załogi przyczyn (zła pogoda albo awaria) to siedzą w tym samolocie kompletnie za friko bo takie umowy zawarł z nimi państwowy LOT... Traktujemy tych pracowników gorzej niż ongiś Jankesi traktowali swoich murzynów bo oni przynajmniej ich karmili a my kontraktowców nie karmimy...

  Czyżbyś uważał banksterze, że już choćby te kontrakty nie są warte tego by kopnąć obecny zarząd LOT na zbity pysk?
  Wiem, ze to twoi kumple od Andersena więc z powodów lojalnościowych może ci być głupio to zrobić ale Polska to nie jest wasz banksterski folwark w którym możecie sobie robić co chcecie więc albo ty kopniesz w dupę swoich kumpli albo ja za rok kopnę ciebie (i przy okazji wszystkich twoich andersowych kumpli...)

 • sierra65

  Oceniono 14 razy 14

  morawiecki to powszechnie znany KŁAMCA !!!

 • mikejar

  Oceniono 16 razy 14

  KONIEC Z KOLESIOSTWEM PIS DZIELCOW !!!!!!!!!!! PREZES LOT do wymiany
  PRYNCYPAL PREZESA LOTU tez do WYMIANY

 • Maria Michałowska

  Oceniono 13 razy 13

  Parafrazując i ironizujac, może by tak po miseczce ryżu i będzie spokój?

 • polakadam

  Oceniono 14 razy 12

  Pisiorom zależy tylko na propagandzie. Tak bardzo chcą pokazać że lot ma zyski że odbywa to się kosztem pracowników. Rząd nie okazał się dobrym właścicielem firmy.

 • Kris P

  Oceniono 11 razy 11

  Krzywogeby znowu otwiera japę aby coś nakłamać, taka jego natura.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX