Oficjalne wyniki wyborów 2018 Łódź. Zdanowska zdobyła 70,22 proc. PKW: 32 mandaty dla jej komitetu

Oficjalne wyniki PKW wyborów samorządowych 2018. W Łodzi bez niespodzianki - prezydentem Łodzi została Hanna Zdanowska uzyskując 70,22 proc. Jej komitet zdominował również Radę Miejską i uzyskał 32 mandaty.

W tegorocznych wyborach samorządowych Hanna Zdanowska startowała ze swojego komitetu wyborczego, jednak jej kandydatura została poparta m.in przez Koalicję Obywatelską, SLD oraz PSL. W Łodzi zabrakło dla niej godnego przeciwnika - Hanna Zdanowska pokonała swojego najważniejszego konkurenta Waldemara Budę (PiS).

Hanna Zdanowska została prezydentem Łodzi. Pozostali kandydaci daleko w tyle

Przypomnijmy, że Prawo i Sprawiedliwość kwestionowało to, czy Hanna Zdanowska może zostać prezydentem Łodzi po tym, jak została skazana prawomocnym wyrokiem na karę grzywny za poświadczenie nieprawdy w dokumentach. Głos w tej sprawie zabrało wielu prawników i polityków, ale także przewodniczący PKW, który powiedział, że jego zdaniem Hanna Zdanowska może sprawować ten urząd.

Oto oficjalne wyniki wszystkich kandydatów, którzy starali się o wygraną w Łodzi:

 • ZDANOWSKA Hanna Elżbieta - KWW Hanny Zdanowskiej - 70,22 proc.
 • BUDA Waldemar Grzegorz - KW Prawo i Sprawiedliwość -  23,65 proc.
 • GÓRSKI Rafał Witold - KWW Kukiz'15 - 1,96 proc.
 • WOJCIECHOWSKA-VAN HEUKELOM Agnieszka Krystyna - KWW Agnieszki Wojciechowskiej - Bezpartyjni - 1,32 proc.
 • NIZIOŁEK-JANIAK Urszula Edyta - KWW Tak! -  1,11 proc
 • LIPCZYK Krzysztof Gniewomir - KWW Wolność #MuremZaŁodzią -  0,93 proc.
 • MISZTAL Piotr Wiktor - KWW BEzpartyjni - Piotr Misztal -  0,47 proc.
 • MAURER Zbigniew Sławomir - KWW Akcja Narodowa -  0,23 proc.
 • RUTKOWSKI Janusz Antoni - KWW Prawo i Moc -  0,11 proc.

Wyniki wyborów samorządowych. Kto wygrał wybory do Rady Miasta Łodzi?

Oficjalne wyniki podane przez PKW potwierdziły to, co pokazały nam wyniki cząstkowe - Rada Miasta Łodzi zostaje przejęta przez kandydatów dwóch komitetów:

 • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW HANNY ZDANOWSKIEJ 32 mandaty
 • KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 8 mandatów

Zbigniew Kuźmiuk, europoseł PiS: Zadziwiające podejście łodzian. Zdanowska nie może objąć funkcji prezydenta miasta

Więcej o:
Komentarze (93)
Oficjalne wyniki wyborów 2018 Łódź. PKW: Zdanowska zdobyła 70,22 proc. Dla kogo Rada Miasta?
Zaloguj się
 • acoristis

  Oceniono 18 razy 14

  Ale pisopatów boli poparcie dla Zdanowskiej, ale boli! A teraz merytorycznie, choć zwolennicy pisu nawet nie wiedzą co znaczy to słowo: Zdanowska jest prezydentem trzecią kadencję i wreszcie jest to pierwszy szef miasta, który coś dla tego miasta robi, a nie tylko dla swojej kariery i przyjemności. I to w mieście widać. Ja sama nigdy na PO nie zagłosuję, ale dla mnie Zdanowska jest dobrym gospodarzem, nie utożsamiam jej z PO (choć pewnie na kogoś z pisu bym jednak nie zagłosowała, bo to straszny obciach). Zarzuty dla Zdanowskiej były z dudy wyciągnięte - nic nikomu nie ukradła, kredyt dawno spłacony, wszyscy Łodzianie wiedzą, że poszukiwania czegokolwiek na Zdanowską trwały długo i były intensywne. Kara grzywny? Wy nigdy żadnej kary grzywny nie mieliście (ja nie miałam, ale mandat RAZ zapłaciłam). A pan Mariusz Kamiński - przestępca ułaskawiony przez Dudę wam nie przeszkadza? To minister w polskim rządzie, a nie prezydent NIE W WASZYM mieście! Jakoś Łodzianie tu na forum nie protestują.
  A od Łodzi się ... odpierpapierujcie. To Łódź latami płaciła na odbudowę Warszawy (podobnie jak inne miasta), to Łódź jest od lat drenowana z najlepszych ludzi, bo tylko w Warszawie jest lepsza praca, a jest blisko. To na Śląsk albo Wybrzeże od lat szły pieniądze, by uspokoić górników czy stoczniowców. I tak was teraz boli, że Łódź WRESZCIE staje na nogi po całych latach zaniedbań, celowego niszczenia (pamiętacie jak zniszczono cały przemysł "lekki" w Łodzi - jakoś prządek, tkaczek czy szwaczek nikt w Polsce nie popierał jak walczyły o swoje miejsca pracy). Wara od Łodzi! Wara od Zdanowskiej! Łodzianie ją chcą i będzie w Łodzi rządziła, choćby wszyscy pisopaci z całej Polski mieli biegunkę polityczną. Nawet nie próbujcie z nami zaczynać, bo to będzie początek waszego haniebnego końca! Skończyłam. Dyskusji nie będzie.

 • ojtomek

  Oceniono 10 razy 6

  Oj, boli zwolenników PIS-u, boli... Ciemnego ludu, który kupi wszystko, co poda TVPiS szukajcie gdzie indziej!

 • wojtuniadjv

  Oceniono 16 razy 6

  Ależ się pisowscy trolle wysypali na forum.. Poparcie dla Zdanowskiej boli? Dobrze, ma boleć!

 • anet_1234

  Oceniono 11 razy 5

  pis leży i kwiczy,oj jakoś mi nie żal :))

 • kemor234

  Oceniono 15 razy 5

  PIS tylko na wieś się nadaje.
  Pan I Sołtys ... plebana Rydzyk zastępuje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX