Oficjalne wyniki wyborów 2018 Szczecin. II tura bez Nitrasa. Zadecydowało niecałe 300 głosów

Oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Szczecin - kto będzie rządził tym miastem? Zadecyduje o tym II tura wyborów, która rozegra się pomiędzy Piotrem Krzystkiem a Bartłomiejem Sochańskim z PiS. Bliski II tury był Sławomir Nitras, ale kandydat PiS wyprzedził go o niecałe 300 głosów.

Państwowa Komisja Wyborcza podała już oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018 w Szczecinie. W II turze, 4 listopada, o głosy będą walczyć Piotr Krzystek oraz Bartłomiej Sochański.

Wybory 2018 oficjalne wyniki. Szczecin – II tura Krzystek kontra Sochański. Nitras trzeci

Bezpartyjny Piotr Krzystek (z wynikiem 47,25 proc.) powalczy o reelekcję w drugiej turze z Bartłomiejem Sochańskim z PiS (21,99 proc. poparcia). Kandydat PiS wyprzedził Sławomira Nitrasa (KO) o 0,18 proc. (niecałe 300 głosów). Prezentujemy wyniki, jakie podało PKW odnośnie do wyborów na prezydenta Szczecina:

  • Piotr Krzystek (bezpartyjny) – 47,25 proc.
  • Bartłomiej Sochański (PiS) – 21,99 proc.
  • Sławomir Nitras (KO) – 21,81 proc.
  • Dawid Krystek (SLD) – 3,77 proc.
  • Piotr Czypicki (Szczeciński Ruch Miejski) – 3,11 proc.
  • Jakub Kozieł (poparcie Kukiz'15) – 2,07 proc.

Wybory samorządowe 2018. Kto zasiądzie w Radzie Miasta Szczecina?

PKW przekazała informacje na temat oficjalnych wyników do Rady Miasta Szczecina. Wynika z nich, że nikt nie będzie miał bezwzględnej większości. Politycy Koalicji Obywatelskiej uzyskali 13 mandatów, a 10 mandatów zdobyło Prawo i Sprawiedliwość. Poza nimi do rady wejdą też startujący z KWW Piotra Krzystka Bezpartyjni - zajmą 8 miejsc.

Problemy z głosowaniem w wyborach. Co na to PKW? 'To urząd powinien to zweryfikować'

Więcej o: