Wyniki wyborów. Nieoficjalnie: Piotr Guział bez mandatu radnego? Mimo pierwszego miejsca na liście

Wyniki wyborów Warszawa. Piotr Guział nie zdobędzie mandatu radnego? Według nieoficjalnych informacji Michała Wojtczuka z "Gazety Stołecznej" to bardzo możliwy scenariusz. Oznaczałoby to, że po 20 latach Piotr Guział przestanie być radnym.

Piotr Guział mimo pierwszego miejsca na liście w swoim okręgu i mimo, że jego komitet zebrał prawie 10 proc., nie zdobył mandatu dzielnicowego radnego - efekt ordynacji d'Hondta – podał na Twitterze Michał Wojtczuk, dziennikarz "Gazety Stołecznej".

Wyniki wyborów Warszawa. Piotr Guział żegna się z mandatem radnego

Piotr Guział zdaje się potwierdzać informację o braku mandatu. Na Facebooku umieścił wpis zaczynający się słowami „Coś się kiedyś zawsze kończy. Tym bardziej po 20 latach bez przerwy”. Potem opisuje dokonania, jakie poczynił jako radny – w tym obniżenie cen za bilety komunikacji miejskiej, budowa POW czy budżet partycypacyjny. Wpis zakończył słowami: „Od dziś proszę mówić o mnie historia Ursynowa. A może i Warszawy. Dziękuję wszystkim. I pozdrawiam jako człowiek prywatny”.

Piotr Guział komentuje wyniki wyborów i rezultat PiS

Piotr Guział skomentował również wyniki wyborów do Sejmików. Wynik Kolacji Obywatelskiej, nazwał „klęską”. Zauważył, że PiS „wszędzie poprawia wynik”.

Przypomnijmy, że Piotr Guział przez długie lata związany był z partią SLD oraz deklarował poglądy lewicowe. Jednak mimo to zdecydował się na współpracę z Patrykiem Jakim, który chciał obsadzić go w roli wiceprezydenta Warszawy.

Według nieoficjalnych wyników exit poll TVN, w pierwszej turze wyborów na prezydenta Warszawy, wygrał Rafał Trzaskowski, otrzymując 54,1 proc. głosów. Zaraz za nim uplasował się Patryk Jaki, na którego zagłosowało 30,9 proc. mieszkańców Warszawy.

Wybory samorządowe 2018. Macierewicz: Prawo i Sprawiedliwość potwierdziło swoje zwycięstwo mimo kampanii kłamstw i oszczerstw

Więcej o: