Wyniki wyborów. Kandydatka na burmistrza Czyżewa zmiażdżyła rywala. Głosowali na nią prawie wszyscy

Wyniki wyborów w gminie Czyżew nie pozostawiły złudzeń - na urzędującą Annę Bogucką (PiS) zagłosowało 91,14 proc. wyborców. To rekord na skalę kraju w wyborach samorządowych 2018.

91,14 proc. - tylu głosujących w gminie Czyżew na Podlasiu poparło w wyborach samorządowych 2018 Annę Bogucką (PiS). Urzędująca od 2011 r. burmistrz Czyżewa pozostanie zatem na swoim stanowisku.

Wyniki wyborów samorządowych 2018. Rekord w Czyżewie

Jej jedynym przeciwnikiem był Aleksander Grosicki z Komitetu Wyborczego Wyborców "Zdrowy Rozsądek". Zdobył 8,86 proc. głosów.

Wyniki podała Państwowa Komisja Wyborcza. To prawdopodobnie rekord poparcia w tych wyborach samorządowych. Na Bogucką zagłosowało 2561 osób, na Grosickiego - 249.

Jak informuje Portal Samorządowy, wynikami powyżej 90 proc. mogą się pochwalić jeszcze dwie osoby: kandydat na stanowisko wójta gminy Budzyń w Wielkopolsce Marcin Sokołowski z Komitetu Wyborczego Wyborców Forum Samorządowo-Ludowego (3000 głosów, 91,1 proc. poparcia) oraz kandydat na burmistrza miasta Opatówek w Wielkopolsce Sebastian Wardęcki z Komitetu Wyborczego Wyborców Nasza Gmina Gospodarna (4544 głosy, 90,84 proc.).

Struzik o koalicji: daję 1 proc. na to, że będziemy rozmawiać z PiS-em

Więcej o: