Wyniki wyborów samorządowych w Warszawie. Więźniowie zgodnie wybrali Rafała Trzaskowskiego

Wyniki wyborów samorządowych w Warszawie. W stolicy głosowali także osadzeni w aresztach i zakładach karnych. Rafał Trzaskowski w tej kategorii zdeklasował rywali.

Więźniowie w Warszawie najchętniej głosowali na Rafała Trzaskowskiego. Głos na kandydata Koalicji Obywatelskiej oddało 58,06 proc. uprawnionych do głosowania wśród osadzonych w areszcie śledczym na Grochowie - łącznie 36 osób. Na drugim miejscu znalazł się Patryk Jaki, którego wskazało łącznie 10 osób (zdobył 16,13 proc.). Na podium znalazł się także Marek Jakubiak. Na kandydata Kukiz’15 głos oddało sześć osób (9,68 proc.).

Wyniki wyborów samorządowych. Rafał Trzaskowski najchętniej wybierany przez więźniów

Osadzeni w areszcie śledczym na Białołęce także wybrali Rafała Trzaskowskiego - zagłosowało na niego 127 osób (otrzymał 66,49 proc.). Patryk Jaki także znalazł się na drugim miejscu - otrzymał 25 głosów, uzyskując 12,09 proc. Na trzecim miejscu na Białołęce również znalazł się Marek Jakubiak, na którego zagłosowało 10 osób (5,24 proc.).

Na Białołęce znajduje się także więzienie. Tu kandydat Koalicji Obywatelskiej zdobył aż 83,78 proc. - 31 głosów - osób uprawnionych do głosowania. Patryka Jakiego wybrały 3 osoby (8,11 proc.), zaś Marek Jakubiak i Piotr Ikonowicz otrzymali po jednym głosie (2,70 proc.).

Uprawnieni do głosowania w areszcie śledczym na Bemowie też wybrali Rafała Trzaskowskiego - zagłosowały na niego 33 osoby - otrzymał 73,33 proc. Drugie miejsce otrzymał kandydat PiS. Patryk Jaki otrzymał 11,11 proc. (głos na niego oddało pięć osób), zaś na trzecim miejscu znaleźli się ex aequo Marek Jakubiak i Janusz Korwin-Mikke, którzy otrzymali po 6,67 proc. (po trzy głosy).

W areszcie śledczym na Służewcu na Rafała Trzaskowskiego zagłosowało 97 osób uprawnionych do głosowania (72,39 proc.), zaś Patryka Jakiego wybrało 17 osób (12,69 proc.). Trzecie miejsce także należało do Marka Jakubiaka i Janusza Korwina-Mikke, którzy otrzymali po pięć głosów (po 3,73 proc.). Jeden głos otrzymała Krystyna Krzekotowska, która w pozostałych placówkach nie otrzymała ani jednego głosu.

Wyniki wyborów w Warszawie. Wedle exit poll wygrał Rafał Trzaskowski

Wedle sondażowych wyników wyborów samorządowych 2018 Ipsos dla TVN, TVP i Polsatu Rafał Trzaskowski wygrał wyścig o fotel prezydenta Warszawy z wynikiem 54,1 proc. Patryk Jaki otrzymał 30,9 proc.

W wyborach na prezydenta Warszawy kandydowali również:

Sławomir Antonik - KWW Bezpartyjni Samorządowcy - 0,4 proc.
Justyna Glusman - KWW Miasto Jest Nasze- Ruchy Miejskie - 2,6 proc.
Piotr Ikonowicz - KWW Sprawiedliwości Społecznej Piotra Ikonowicza - 0,8 proc.
Marek Jakubiak - KWW Kukiz'15 - 2,6 proc.
Janusz Korwin-Mikke - KWW Wolność w Samorządzie - 1 proc.
Krystyna Krzekotowska - KW Światowego Kongresu Polaków - 0,3 proc.
Jan Potocki - KW II Rzeczpospolita Polska - 0,4 proc.
Andrzej Rozenek - KKW SLD Lewica Razem - 1,5 proc.
Jakub Stefaniak - KW PSL - 0,8 proc.
Jan Śpiewak - KWW Jana Śpiewaka - Wygra Warszawa - 3 proc.
Paweł Tanajno - KWW Odkorkujemy Warszawę. RIGCZ. Tanajno. Hawajska+ - 0,6 proc.
Jacek Wojciechowicz - KWW Jacka Wojciechowicza Akcja Warszawa -1 proc.

Więcej o: