Wyniki wyborów samorządowych. Rządził Dalikowem od dwudziestu lat, przegrał jednym głosem

Hasło, że każdy głos się liczy, jest przywoływane przy okazji wszystkich wyborów. O jego prawdziwości przekonali się właśnie mieszkańcy Dalikowa. Rządzący od 20 lat wójt przegrał ze swoim rywalem dokładnie jednym głosem.

Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów samorządowych w Dalikowie w Łódzkiem. Nowym wójtem został 36-letni Radosław Arkusz z Komitetu Wyborczego Wyborców Porozumienie Radosława Arkusza.

Rządzącego od 20 lat 57-leniego Pawła Szymczaka z PSL pokonał zaledwie jednym głosem. Arkusz zdobył 987 głosów (zdobył 50,03 proc.), jego konkurent - 986 (49,97 proc.).

Przewodnicząca gminnej komisji wyborczej Anna Kaszubska w rozmowie z TVN24 powiedziała, że głosy liczono kilkukrotnie. Dodała, że frekwencja w gminie przekroczyła 60 procent. Łącznie oddano 1973 ważne głosy a także dziesięć nieważnych. Każdy z nich mógł więc zdecydować o ostatecznym wyniku wyborów.

Więcej o:
Komentarze (15)
Wyniki wyborów samorządowych. Rządził Dalikowem od dwudziestu lat, przegrał jednym głosem
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 7 razy 3

  " Łącznie oddano 1973 ważne głosy a także dziesięć nieważnych. Każdy z nich mógł więc zdecydować o ostatecznym wyniku wyborów."
  =====================================
  Kluczem może być przyczyna unieważnienia głosów...

 • dziala_nawalony

  Oceniono 4 razy 2

  no patrz pan,co za pech, no i jak tu dalej zyc?

 • antropoid

  Oceniono 6 razy 2

  No patrzcie, 20 lat rządził - i co teraz?...
  Jak żyć?...

 • britneykiller

  0

  No to wszystko rozbiło się o jeden... Arkusz :)

 • Moje konto

  Oceniono 1 raz -1

  Chciałem na pana głosować, ale rozwolnienie mnie złapało. Sorry panie Pawle. Na pocieszenie napiszę, że ze sraczką jeszcze nikt nie wygrał, więc nie umniejsza to panu w żaden sposób.

 • nanorobot

  Oceniono 18 razy -18

  Dobra. We wsi gdzie jest 1-2 tys. wyborców, tego typu rzeczy mogą się zdarzyć raz na 100 lat. W dużych ośrodkach miejskich czy wyborach ogólnokrajowych, rzeczy takie są statystycznie nieprawdpodobne. Tym samym. Chodzenie na wybory, to zajecie dla naiwnych ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX