Prawicowa publicystka oceniła wyborców w miastach: Najgorszy stereotyp Polaka: cwaniak, złodziej

Klęska, nokaut, tak najkrócej można opisać przegraną kandydatów PiS w dużych miastach w Polsce. Gdzie szukać przyczyn tak sromotnej porażki partii rządzącej? Prawicowa publicystka Marzena Nykiel winą obarczyła mieszkańców. Jej zdaniem utrwalili oni "najgorszy stereotyp Polaka - cwaniaka, złodzieja i kombinatora".

Redaktor naczelna serwisu wPolityce.pl, publicystka tygodnika "Sieci" w wieczór wyborczy skomentowała na Twitterze wyniki wyborów samorządowych w kilku miastach:

Warszawa, Poznań, Łódź czy Legionowo utrwaliły dziś najgorszy stereotyp Polaka - cwaniaka, złodzieja i kombinatora. Na szczęście Polska to nie tylko największe miasta. Wręcz przeciwnie!

Swoim wpisem Marzena Nykiel oburzyła wielu, także prawicowych użytkowników mediów społecznościowych. I nie pomogło poranne tłumaczenie, że swoim wpisem nie chciała nikogo obrazić.

"Z pogardą ta opinia nie ma absolutnie nic wspólnego. To tylko gorzkie stwierdzenie faktu, że jeśli zdecydowana większość głosuje na ludzi z wyrokiem, kombinatorów i odpowiedzialnych za ludzką krzywdę, to znak, że właśnie takie cechy im imponują. Kandydatów było więcej niż KO i PiS" - napisała Nykiel.

Jak zauważył Łukasz Warzech, to dobrze, że Marzena Nykiel nie jest doradcą PiS ds. wizerunku. 

"Dobrze, że Marzena nie jest doradcą PiS ds. wizerunku, bo z takim stosunkiem do wyborców mogliby już pakować manatki" - napisał publicysta. 

Ktoś inny napisał, że "Marzena Nykiel utrwaliła dziś najgorszy stereotyp prawicowego dziennikarza - chama, aroganta i pacynki. Na szczęście dziennikarze to nie tylko Marzena Nykiel."

Jeszcze ostrzej napisał Krzysztof Król: "Dziennikarka wPolityce.pl pani Marzena Nykiel może spokojnie wpisać sobie na wizytówce, że jest duchową córką Jerzego Urbana.
Podniosła poziom obrzydliwości na poziom znany w PRL."

"Suweren zagłosował nie tak, jak chciała Pani Marzena Nykiel, więc okazało się, że to nie żaden suweren tylko cwaniacy, złodzieje i kombinatorzy" - skomentował z kolei Michał Szułdrzyński z "Rzeczpospolitej".

Na "usprawiedliwienie" można powiedzieć, że zwycięstwo i to już w I turze kandydatów Koalicji Obywatelskiej, bądź przez nią wspieranych w wielu miastach w Polsce, zirytowało nie tylko dziennikarkę Nykiel.

Marszałek Senatu też zareagował nerwowo. 

"Minister Jaki wykonał bezbłędnie, perfekcyjnie Lutza, Loopa i Axla z czterema obrotami. Jego konkurent przewracał się i tłukł o lód. A sędziowie mimo wszystko jemu dali szóstki. Mnie to burzy, ale werdykt jest werdyktem" - przyznał Stanisław Karczewski.

"Mamy w Polsce grupę wyborców mopów i wiader, którzy zagłosują na wszystko co nie jest PiS-em" - ocenił sukces KO Piotr Pałka, komentator Telewizji Republika.

Więcej o:
Komentarze (401)
Wyniki wyborów. Prawicowa publicystka o wyborcach w miastach: Najgorszy stereotyp Polaka: cwaniak, złodziej
Zaloguj się
 • puuchatek

  Oceniono 118 razy 114

  Dobrze. Naszej pożal się Boże "prawicy" nerwy zaczynają puszczać. Czują pierwszy powiew odrywania od koryta i TK w tle.

  Miło posłuchać.

 • swiroslaw_zbawiciel

  Oceniono 81 razy 79

  Trzeba odebrać mieszkańcom miast prawo do głosowania, dopóki nie zrozumieją, że rządzić mają pisiory!

 • krynolinka

  Oceniono 79 razy 73

  Dowaliłaś laska do pieca.
  Gorszy sort, złodzieje, mopy. Co się z wami kurna dzieje?

 • grazena

  Oceniono 65 razy 63

  Wypraszam sobie żeby taka pożal się Boże dziennikarzyna Nykiel nazywała mnie cwaniakiem kłamcą i złodziejem tylko dlatego ,że zauważyłam ile dla mojego pięknego miasta Poznań zrobił w swojej kadencji Pan Prezydent Jacek Jaśkowiak!!!!!i nie będzie dyktować Poznaniowi i Poznaniakom "nowogrodzka" co mamy robić i jak żyć w Poznaniu!!!!!!!

 • wo151

  Oceniono 59 razy 53

  Pies trącał Nikiel, ale skandaliczna jest wypowiedź Marszałka Senatu!! Jak nisko Polsko upadłaś!

 • dziadwawelski

  Oceniono 55 razy 51

  Jak to dobrze, że w 2010 roku Stasiek Dziewisz oznajmił, że pora aby społeczeństwo się "zjednoczyło" po czym stawił zwłoka Leszka Smoleńskiego i jego baby na Wawel ;-))) Są skutki tego gestu, który zjednoczył i pogodził społeczeństwo ;-))) "Po owocach ich poznacie.." prałacina wawelsko-watykański ;-))))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX