Prawicowa publicystka oceniła wyborców w miastach: Najgorszy stereotyp Polaka: cwaniak, złodziej

Klęska, nokaut, tak najkrócej można opisać przegraną kandydatów PiS w dużych miastach w Polsce. Gdzie szukać przyczyn tak sromotnej porażki partii rządzącej? Prawicowa publicystka Marzena Nykiel winą obarczyła mieszkańców. Jej zdaniem utrwalili oni "najgorszy stereotyp Polaka - cwaniaka, złodzieja i kombinatora".

Redaktor naczelna serwisu wPolityce.pl, publicystka tygodnika "Sieci" w wieczór wyborczy skomentowała na Twitterze wyniki wyborów samorządowych w kilku miastach:

Warszawa, Poznań, Łódź czy Legionowo utrwaliły dziś najgorszy stereotyp Polaka - cwaniaka, złodzieja i kombinatora. Na szczęście Polska to nie tylko największe miasta. Wręcz przeciwnie!

Swoim wpisem Marzena Nykiel oburzyła wielu, także prawicowych użytkowników mediów społecznościowych. I nie pomogło poranne tłumaczenie, że swoim wpisem nie chciała nikogo obrazić.

"Z pogardą ta opinia nie ma absolutnie nic wspólnego. To tylko gorzkie stwierdzenie faktu, że jeśli zdecydowana większość głosuje na ludzi z wyrokiem, kombinatorów i odpowiedzialnych za ludzką krzywdę, to znak, że właśnie takie cechy im imponują. Kandydatów było więcej niż KO i PiS" - napisała Nykiel.

Jak zauważył Łukasz Warzech, to dobrze, że Marzena Nykiel nie jest doradcą PiS ds. wizerunku. 

"Dobrze, że Marzena nie jest doradcą PiS ds. wizerunku, bo z takim stosunkiem do wyborców mogliby już pakować manatki" - napisał publicysta. 

Ktoś inny napisał, że "Marzena Nykiel utrwaliła dziś najgorszy stereotyp prawicowego dziennikarza - chama, aroganta i pacynki. Na szczęście dziennikarze to nie tylko Marzena Nykiel."

Jeszcze ostrzej napisał Krzysztof Król: "Dziennikarka wPolityce.pl pani Marzena Nykiel może spokojnie wpisać sobie na wizytówce, że jest duchową córką Jerzego Urbana.
Podniosła poziom obrzydliwości na poziom znany w PRL."

"Suweren zagłosował nie tak, jak chciała Pani Marzena Nykiel, więc okazało się, że to nie żaden suweren tylko cwaniacy, złodzieje i kombinatorzy" - skomentował z kolei Michał Szułdrzyński z "Rzeczpospolitej".

Na "usprawiedliwienie" można powiedzieć, że zwycięstwo i to już w I turze kandydatów Koalicji Obywatelskiej, bądź przez nią wspieranych w wielu miastach w Polsce, zirytowało nie tylko dziennikarkę Nykiel.

Marszałek Senatu też zareagował nerwowo. 

"Minister Jaki wykonał bezbłędnie, perfekcyjnie Lutza, Loopa i Axla z czterema obrotami. Jego konkurent przewracał się i tłukł o lód. A sędziowie mimo wszystko jemu dali szóstki. Mnie to burzy, ale werdykt jest werdyktem" - przyznał Stanisław Karczewski.

"Mamy w Polsce grupę wyborców mopów i wiader, którzy zagłosują na wszystko co nie jest PiS-em" - ocenił sukces KO Piotr Pałka, komentator Telewizji Republika.

Więcej o: