Leszek Miller o wyniku wyborczym Patryka Jakiego: Popełnił fundamentalny błąd

Wyniki wyborów samorządowych w Warszawie skomentował Leszek Miller. Zdaniem byłego premier narracja prowadzona przez Patryka Jakiego i jego sztab wzbudziła w warszawiakach sprzeciw.

- Patryk Jaki i jego sztab popełnili fundamentalny błąd. Za dużo czasu poświęcili na miażdżącą krytykę sytuacji w Warszawie, a nieprawdą jest, że stolica się nie rozwija - powiedział były premier Leszek Miller. Zdaniem polityka, to właśnie notoryczna krytyka urzędujących władz miasta i ich działań spowodowała, że mieszkańcy Warszawy nie zagłosowali na kandydata Prawa i Sprawiedliwości.

Leszek Miller o wyniku wyborów: Krytyka spowodowała opór mieszkańców Warszawy

- Warszawa wypiękniała, modernizuje się, ma całkiem przyzwoity transport publiczny. Jeżeli ktoś przychodzi i mówi, że tu się nic dobrego nie stało, to w mieszkańcach narasta zdecydowany opór - powiedział Leszek Miller.

Wyniki wyborów samorządowych 2018. Miller: PiS nie ma zdolności koalicyjnych 

Były premier powiedział także, że PiS nie ma zdolności koalicyjnych i może być tak, że pomimo iż Prawo i Sprawiedliwość wygra wybory, nie będzie rządzić w sejmikach wojewódzkich.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

Wyniki wyborów Warszawa. Rafał Trzaskowski pokonał Patryka Jakiego

Przypomnijmy, że wyniki sondażu exit poll w Warszawie pokazały, że to Rafał Trzaskowski jest zwycięzcą wyborów na prezydenta Warszawy i druga tura nie będzie potrzebna. Zgodnie z sondażem, zdobył on 54,1 proc. głosów, z kolei jego największy konkurent Patryk Jaki zrobił zaledwie 30.9 proc głosów.

Wybory samorządowe 2018. Piotrowicz: Ten wynik to powód do zadowolenia. Zobaczymy, jakie będą zdolności koalicyjne

Więcej o: