Wyniki wyborów. Wójt gminy Daszyna choć siedzi w areszcie, rozgromił rywali

Wyniki wyborów samorządowych w Daszynie pokazały, że mieszkańcom nie przeszkadzało to, że jeden z kandydatów od kilku miesięcy przebywa w areszcie. Zbigniew W. zebrał blisko połowę głosów. Niewiele zabrakło, by wygrał w pierwszej turze.

Zbigniew W., dotychczasowy wójt Daszyny w województwie łódzkim, od maja siedzi w areszcie śledczym. Nie przeszkadzało mu to jednak starać się o reelekcję. Najwyraźniej kampania prowadzona z bardzo nietypowego miejsca była skuteczna.

Wyniki wyborów samorządowych - wójt Daszyny wygrywa zza krat

Jak podaje portal TVN24.pl, w gminie Daszyna znane są już końcowe wyniki wyborów. Polityka poparło 48,5 proc. głosujących - otrzymał 856 głosów. Do wygranej w pierwszej turze zabrakło mu zaledwie 28 głosów. Zbigniew W. okazał się być znacznie lepszy od konkurencji - jego najbliższy rywal, z którym zmierzy się w drugiej turze, zdobył 481 głosów.

Na stronie internetowej Urzędu Gminy Daszyna pojawiło się już ogłoszenie o przeprowadzeniu ponownego głosowania 4 listopada.

Zbigniew W. nie przyznawał się do winy

Zbigniew W. podejrzany jest między innymi o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, której celem miało być wyłudzanie dotacji rolniczych. W związku ze sprawą zatrzymano 11 osób. On sam nie przyznawał się do winy, kilka tygodni przed aresztowaniem mówił w rozmowie z lokalnym portalem Kutno.net, że zarzuty są absurdalne.

Polityk mógł brać udział w wyborach, bo nie został skazany prawomocnym wyrokiem. Obecnie jego obowiązki pełni zastępca. Jeśli Zbigniew W. wygra w drugiej turze i później zostanie skazany, może stracić mandat.

Więcej o: