Wyniki wyborów 2018. Ani PiS, ani KO, ani nawet PSL. Przemyśl jest bastionem Kukiz'15

Pierwsze miejsce w wyborach prezydenckich. Najlepszy wynik do rady miasta. To dwa wielkie sukcesy komitetu Kukiz'15 w Przemyślu.

Komitet Kukiz’15 nie miał łatwo w tych wyborach. Jako młode ugrupowanie, które nie rozwijało lokalnych struktur było skazane na porażkę przez większe i silniejsze partie. Wynik exit poll – ponad 6 proc. też nie napawał optymizmem. Jednak w jednym mieście Kukiz’15 jest zdecydowanym zwycięzcą.

W Przemyślu kandydat kukizowców poseł Wojciech Bakun, według nieoficjalnych informacji "Gazety Wyborczej" zdobył 42 proc. głosów wyborów. W II turze powalczy albo z kandydatem KO, albo PiS. Obaj mają około 25 proc. głosów. Nadal jednak trwa ich liczenie.

W Radzie miasta Kukiz’15 będzie miał najsilniejszy klub. Według "Portalu Przemyskiego" Zdobył 6 mandatów radnych, podczas gdy PO 5, PiS, SLD oraz lokalny komitet Regis po 4. Być może będzie też rządzić w koalicji.

Dlaczego Przemyśl? Południowo-wschodnia Polska to region, gdzie Kukiz’15 jest szczególnie silny. W okręgu krośnieńskim, gdzie leży Przemyśl, uzyskał lepszy wynik niż w całym kraju.

Więcej o:
Komentarze (27)
Wyniki wyborów 2018. Ani PiS, ani KO, ani nawet PSL. Przemyśl jest bastionem Kukiz?15
Zaloguj się
 • krzywelustro

  Oceniono 13 razy 7

  Podobno z wdzięczności za oddane głosy pan śpiewak Kukiz wraz z wybranym przez mieszkańców nowym prezydentem mają im odśpiewać "Jak ja was. k****, nienawidzę".

 • taroudant

  Oceniono 26 razy 6

  A więc już wiadomo, gdzie jest polskie Monachium. Zapewne szyją się już opaski na ramię dla działaczy narodowo-socjalistycznej władzy.

 • wujekdolf

  Oceniono 12 razy 4

  widocznie współczynnik ćwoka na mieszkańca za duży :)

 • barakuda62

  Oceniono 14 razy 4

  Przemyśl... ładna nazwa,ale jakby większość używała łba do tego co jest stworzony to by przemyśleli i kukizowców razem z kaczą szarańczą spuścili do szamba,ale jak się łba nie używa... :/

 • frankyy

  Oceniono 7 razy 3

  chyba tego nie Przemyśleli...

 • ochujek

  Oceniono 4 razy 2

  Tam wszystko wolniej dojrzewa.

 • tygrys102

  Oceniono 6 razy 2

  to jednak miaseczko przygłupów

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX