Bielan porwnuje wynik Zdanowskiej z poparciem oskaronego o gwat prezydenta Olsztyna

Wyniki wyborw w odzi. Adam Bielan w rozmowie z Konradem Piaseckim porwna wynik Hanny Zdanowskiej z innymi "kontrowersyjnymi samorzdowcami".

Adam Bielan był gościem Konrada Piaseckiego w TVN24. Wicemarszałek Senatu wypowiedział się na temat prezydent Hanny Zdanowskiej i jej kolejnej kadencji. Zapytany o to, czy rządzący są zdecydowani, żeby nie dopuścić do objęcia prezydentury Hanny Zdanowskiej, odpowiedział wymijająco.

 - Nie zajmuję się tą sprawą. Proszę pytać Jacka Sasina. Uważam, że w tej sprawie prawo jest sprzeczne. Co innego mówi kodeks wyborczy, co innego ustawa o samorządzie - powiedział Adam Bielan.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

Wyniki wyborów w Łodzi. Adam Bielan o Hannie Zdanowskiej: Bardzo wielu kontrowersyjnych samorządowców wygrało wybory

Przypomnijmy, że we wrześniu tego roku Hanna Zdanowska została skazana prawomocnym wyrokiem na karę grzywny z powodu poświadczenia nieprawdy w dokumentach. Od momentu zapadnięcia wyroku, w Łodzi trwa dyskusja na temat tego, czy zgodnie z prawem Hanna Zdanowska może pełnić funkcję prezydenta. W rozmowie z Konradem Piaseckim Adam Bielan przytoczył historię innych "kontrowersyjnych polityków", którzy wygrali wybory pomimo różnego rodzaju oskarżeń skierowanych w ich stronę.

- Oczywiście Pani Zdanowska ma bardzo silny mandat społeczny, ale w Olsztynie kandydat oskarżany wielokrotnie o molestowanie seksualne, o mobbing jest pierwszy po pierwszej turze. W Legionowie kandydat, który publicznie wypowiadał się w taki sposób, w jaki wszyscy słyszeliśmy, wygrał wybory w pierwszej turze. Więc bardzo wielu kontrowersyjnych samorządowców, albo wygrało już wybory w pierwszej turze albo znajduje się w drugiej turze z mocnym wynikiem - powiedział Adam Bielan.

Wybory samorządowe 2018 w Łodzi. Hanna Zdanowska wygrywa w cuglach

Przypomnijmy, że wyniki exit poll z Łodzi pokazały, że Hanna Zdanowska jest niekwestionowaną zwyciężczynią tegorocznych wyborów samorządowych. Zgodnie z sondaem przygotowanym dla stacji TVN, starająca się o reelekcję prezydent Łodzi otrzymała poparcie aż 70,1 procent mieszkańców swojego miasta.

Jej główny konkurent, Waldemar Buda wspierany przez Prawo i Sprawiedliwość otrzymał zaledwie 24,2 proc. głosów. Oznacza to, że w Łodzi nie będzie potrzebna druga tura wyborów.

Kowal: Z punktu widzenia władzy to jest bardzo zły wynik