Bielan porównuje wynik Zdanowskiej z poparciem oskarżonego o gwałt prezydenta Olsztyna

Wyniki wyborów w Łodzi. Adam Bielan w rozmowie z Konradem Piaseckim porównał wynik Hanny Zdanowskiej z innymi "kontrowersyjnymi samorządowcami".

Adam Bielan był gościem Konrada Piaseckiego w TVN24. Wicemarszałek Senatu wypowiedział się na temat prezydent Hanny Zdanowskiej i jej kolejnej kadencji. Zapytany o to, czy rządzący są zdecydowani, żeby nie dopuścić do objęcia prezydentury Hanny Zdanowskiej, odpowiedział wymijająco.

 - Nie zajmuję się tą sprawą. Proszę pytać Jacka Sasina. Uważam, że w tej sprawie prawo jest sprzeczne. Co innego mówi kodeks wyborczy, co innego ustawa o samorządzie - powiedział Adam Bielan.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

Wyniki wyborów w Łodzi. Adam Bielan o Hannie Zdanowskiej: Bardzo wielu kontrowersyjnych samorządowców wygrało wybory

Przypomnijmy, że we wrześniu tego roku Hanna Zdanowska została skazana prawomocnym wyrokiem na karę grzywny z powodu poświadczenia nieprawdy w dokumentach. Od momentu zapadnięcia wyroku, w Łodzi trwa dyskusja na temat tego, czy zgodnie z prawem Hanna Zdanowska może pełnić funkcję prezydenta. W rozmowie z Konradem Piaseckim Adam Bielan przytoczył historię innych "kontrowersyjnych polityków", którzy wygrali wybory pomimo różnego rodzaju oskarżeń skierowanych w ich stronę.

- Oczywiście Pani Zdanowska ma bardzo silny mandat społeczny, ale w Olsztynie kandydat oskarżany wielokrotnie o molestowanie seksualne, o mobbing jest pierwszy po pierwszej turze. W Legionowie kandydat, który publicznie wypowiadał się w taki sposób, w jaki wszyscy słyszeliśmy, wygrał wybory w pierwszej turze. Więc bardzo wielu kontrowersyjnych samorządowców, albo wygrało już wybory w pierwszej turze albo znajduje się w drugiej turze z mocnym wynikiem - powiedział Adam Bielan.

Wybory samorządowe 2018 w Łodzi. Hanna Zdanowska wygrywa w cuglach

Przypomnijmy, że wyniki exit poll z Łodzi pokazały, że Hanna Zdanowska jest niekwestionowaną zwyciężczynią tegorocznych wyborów samorządowych. Zgodnie z sondażem przygotowanym dla stacji TVN, starająca się o reelekcję prezydent Łodzi otrzymała poparcie aż 70,1 procent mieszkańców swojego miasta.

Jej główny konkurent, Waldemar Buda wspierany przez Prawo i Sprawiedliwość otrzymał zaledwie 24,2 proc. głosów. Oznacza to, że w Łodzi nie będzie potrzebna druga tura wyborów.

Kowal: Z punktu widzenia władzy to jest bardzo zły wynik

Więcej o:
Komentarze (91)
Bielan porównuje wynik Zdanowskiej z poparciem oskarżonego o gwałt prezydenta Olsztyna
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 50 razy 44

  Jak tam panie wojewodo Rau "oczekiwania społeczne" mieszkańców Łodzi, by pani Zdanowska zrezygnowała z kandydowania ? :)

 • jag63

  Oceniono 42 razy 42

  Hej, Bielan !

  Czy osoba prawomocnie skazana za kłamstwa może być premierem ?

  Tak tylko pytam.

 • za_miske_ryzu

  Oceniono 36 razy 36

  To t.zw. "przestepstwo" Zdanowskiej polegalo na tym, ze 8 lat temu poswiadczyla wobec banku nieprawde, jakoby jej konkubent zaplacil jej 50 tys. PLN wkladu wlasnego na finansowanie zakupionego od niej mieszkania (w ktorym mieszkali wspolnie). "Przestepstwo" to nie mialo nic wspolnego z pelniona przez Zdanowska funcja prezydenta miasta, wiec oskarzanie jej z art. 271kk jest - co kilkukrotnie wykazal Sad Najwyzszy - bardzo mocno naciagane. Nawet jesliby jednak na upartego probowac oskarzac Zdanowska z tego artykulu, to prokuratura byla juz o min. 3 lata spozniona, bo wedlug art. 101 Kodeksu Karnego, "przestepstwo" to dawnoo juz sie przedawnilo.

 • chi-neng

  Oceniono 32 razy 32

  Moim zdniem, przede wszystkim Łódź i Warszawa dały im nauczkę , której nie zapomną długo.

  Mam nadzieję, że DLA OPOZYCJI i całej Polski, stanie się to silnym bodźcem do rozwinięcia skrzydeł...Z myślą o zbliżających się wyborach parlamentarnych i prezydenckich, a także z myślą o członkowstwie EU.

 • krynolinka

  Oceniono 38 razy 32

  Niecałe 20 procent dało głąbom władzę. I jak paszczują trzeci rok o woli suwerena. Bielan żebyś jeszcze ze dwa razy schudł to się mądrzejszy ot tego nie zrobisz.

 • asr1

  Oceniono 29 razy 27

  W uzupełnieniu !!
  Ile wyroków na koncie ma ziobro to etyczne i moralne zero za pomówienia ?? chyba z 5 i takie coś jest prokuratorem generalnym i to pisowców nie razi ??? Himalaje hipokryzji i zakłamania !!!! a Zdanowska co spłaciła kredyt co do grosza jest be ??? a to wyroki na tą kreaturę : "Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok w procesie cywilnym, w którym sędzia Justyna Koska-Janusz pozwała ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę. Sąd zdecydował, że minister musi przeprosić sędzię za naruszenie jej dóbr osobistych. A to :
  Na mocy wyroku sądu, Ziobro ma zapłacić kardiochirurgowi 30 tys. zł zadośćuczynienia i przeprosić go w trzech stacjach telewizyjnych po głównych wiadomościach za słowa "już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie".

 • biesczad1

  Oceniono 26 razy 26

  Wiedziałem, że Bielan nie grzeszy intelektem, ale trochę mnie zadziwił swoim kretynizmem?...

 • serenita123

  Oceniono 25 razy 25

  w przypadku takiej sprzeczności WYŻSZYM wskazaniem przepisu jest WOLA ŚWIADOMYCH WYBORU WYBORCÓW - SUWERENA, który miał wiedzę na temat skazania, a jednak CHCE, BY SKAZANA RZĄDZIŁA!
  każdy tak to powinien pojmować i każdy NIEZAWISŁY sąd to potwierdzi.
  Nawet Morawiecki, który twierdził, że są ważniejsze od prawa wartości.
  to odwrotnie niż skazańcy w rządzie - oni. mimo skazania, jedynie bezprawną decyzją kumpli z PiS - zasiadają w ławach rządowych

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX