Wybory samorządowe. Jacek Majchrowski chce pozwać Małgorzatę Wassermann w trybie wyborczym

Wybory samorządowe Kraków. Jacek Majchrowski chce pozwać Małgorzatę Wassermann w trybie wyborczym. Chodzi o jedną z wypowiedzi kandydatki PiS.

Mimo że I tura wyborów samorządowych 2018 już za nami, w Krakowie nie brakuje silnych emocji. Jak podaje Radio Zet, Jacek Majchrowski planuje pozwać w trybie wyborczym Małgorzatę Wassermann. Poszło o słowa kandydatki PiS, które pojawiły się w mediach. - Małgorzata Wassermann stwierdziła, że w większości krakowskich placówek oświatowych nie ma monitoringu wizyjnego, co jest nieprawdą - mówi rozgłośni Marcin Mikos, szef komitetu wyborczego Majchrowskiego. Jak informuje onet.pl, decyzja o skierowaniu pozwu zapadnie dzisiaj lub jutro.

Wybory samorządowe 2018 Kraków. Jacek Majchrowski chce pozwać Małgorzatę Wassermann

Jacek Majchrowski był gościem radia TOK FM. Podczas wywiadu wypowiedział się na temat swoich kontrkandydatów. Zaznaczył, że wśród kandydatów na prezydenta miasta Krakowa, jest osobą o największym doświadczeniu. - Nie oceniam osób, które były moimi kontrkandydatami, ale żadna z tych osób nie ma żadnego doświadczenia w zarządzaniu. Nigdy w życiu niczym nie zarządzała, a jedna nigdy chyba nawet nigdy w życiu normalnie nie pracowała. Zostawić miasto w rękach kogoś takiego, kto ma dobre o sobie mniemanie i poparcie polityczne to byłby grzech - stwierdził.

Druga tura w Krakowie prawie pewna. Jacek Majchrowski w konflikcie z Małgorzatą Wassermann

Przypomnijmy, że wyniki exit poll pokazują, że w Krakowie odbędzie się druga tura wyborów samorządowych. W ostatecznej walce o fotel prezydenta Krakowa staną na przeciw siebie Jacek Majchrowski, który według sondażu exit poll otrzymał 43,7 proc. głosów, oraz Małgorzata Wassermann, na którą zagłosowało 33,6 proc. krakowian. 

Komentatorzy Gazeta.pl: PiS przegrał w dużych miastach przez wyborczy szantaż

Więcej o: