Zelnik popierał PiS, dziś "nie jest już twarzą tej walki". "Jestem zmęczony taką polityką"

Jerzy Zelnik zrezygnował z bycia twarzą PiS i skrytykował partię za antyuchodźczy spot wyborczy. - Jestem zmęczony taką polityką i próbuję się realizować w życiu prywatnym i zawodowym - deklaruje aktor.

Wirtualna Polska spytała ludzi kultury o ich głosy w wyborach samorządowych. Jedną z pytanych osób był Jerzy Zelnik, jeden z nielicznych aktorów, którzy otwarcie popierają PiS. Ten zdecydował się jednak nie ujawniać swojego wyboru i dodał, że "nie jest już na barykadach PiS". - Kocham Polskę, ale kiedyś trzeba sobie zrobić urlop. Ja teraz nie walczę politycznie, ale artystycznie- stwierdził.

Zelnik wyjaśnił, że nie odcina się od PiS, ale "nie jest już twarzą tej walki". Co więcej, powiedział, że jest zmęczony duopolem PO-PiS. - To się kładzie cieniem na napięciach społecznych. Może już czas od tego odejść? - zastanawiał się i dodał, że ciekawe pomysły miał m.in. Jan Śpiewak.

Aktor przyznał, że nie podobał mu się antyuchodźczy spot PiS. - To są zbyt ciężkie działa, to powinna być kampania o chodnikach, o przedszkolach - uważa Zelnik.

Poza tym: co byśmy zrobili bez imigrantów z Ukrainy na budowach, w sklepach? Dlatego jestem zmęczony taką polityką i próbuję się realizować w życiu prywatnym i zawodowym. Szukam spokoju od wielkiej warszawskiej polityki w moich Siemiatyczach

- podsumował Jerzy Zelnik. 

Wyniki wyborów samorządowych 2018

W wyborach samorządowych 2018 (w głosowaniu do sejmików) zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość z poparciem na poziomie 32,3 proc. - wynika z sondażu exit poll pracowni Ipsos dla TVN, TVP i Polsatu. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska (Platforma Obywatelska i Nowoczesna) - 24,7 proc. Na podium także Polskie Stronnictwo Ludowe - 16,6 proc.

Sprawdziliśmy, jak po wyborach samorządowych przedstawia się układ sił w miastach wojewódzkich. Według exit polls w aż z 13 z nich walkę o fotel prezydenta rozstrzygnięto już w I turze. Zobacz wyniki >>>

Więcej o:
Komentarze (265)
Zelnik popierał PiS, dziś "nie jest już twarzą tej walki". "Jestem zmęczony taką polityką"
Zaloguj się
 • wesslingharald

  Oceniono 184 razy 174

  Pan Zelnik miał szansę wygłupić się na stare lata i sprawić, że w pamięci potomnych pozostanie raczej starym durniem, niż faraonem. I pan Zelnik tę szansę wykorzystał.

 • zapomorski12

  Oceniono 146 razy 138

  Z szamba się tak łatwo nie wychodzi panie Zelnik. Polacy pana zapamiętają jak z najgorszej strony, na pana własne życzenie.

 • john_yossarian

  Oceniono 139 razy 131

  To ten, który chciał wysłać kolegę po fachu na emerytuŕę za poglądy?

 • hana_gd

  Oceniono 96 razy 92

  Twarzy już nie zmieni. Teraz jest za późno na odwrót. Okazał się mało inteligentnym aktorem z filmu Smoleńsk. I tak już zostanie.

 • ryslew2061

  Oceniono 83 razy 79

  "...próbuję się realizować w życiu prywatnym i zawodowym". W prywatnym - być może. W zawodowym - jest skończony raz na zawsze. I po co mu to było?

 • usz_misiatek

  Oceniono 78 razy 74

  Okazal sie ubeckim kapusiem, dostal kopa i teraz odstawia demokrate. Paszol won.

 • korkodyl_nilowy

  Oceniono 71 razy 67

  Wazelnik tez przejrzal na oczy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX