Wyniki wyborów samorządowych. Tak wygląda układ sił po I turze. II tylko w 5 miastach wojewódzkich

Sprawdziliśmy, jak po wyborach samorządowych przedstawia się układ sił w miastach wojewódzkich. Według exit polls w aż z 13 z nich walkę o fotel prezydenta rozstrzygnięto już w I turze.

Oficjalnych wyników wyborów samorządowych 2018 jeszcze nie ma, ale sondaże exit poll wskazują na to, że w większości miast wojewódzkich udało się rozstrzygnąć wszystko w I turze.

Dogrywki należy oczekiwać w Szczecinie (między Sławomirem Nitrasem z PO i bezpartyjnym Piotrem Krzystkiem), Kielcach (Bogdan Wenta kontra Wojciech Lubawski), Olsztynie (dwóch bezpartyjnych: Piotr Grzymowicz i Czesław Małkowski).

Wyniki wyborów samorządowychWyniki wyborów samorządowych Gazeta.pl

Dwa pojedynki będą na pewno niezwykle ciekawe: w Gdańsku i Krakowie. W dawnej stolicy Polski zmierzą się kandydatka PiS Małgorzata Wassermann i Jacek Majchrowski. Z kolei w Gdańsku, po odpadnięciu Jarosława Wałęsy, w II turze o fotel prezydenta zawalczą Paweł Adamowicz i Kacper Płażyński z PiS.

Zaskakujące są dwa wyniki z Łodzi i Warszawy. Hanna Zdanowska, mimo problemów przed wyborami samorządowymi, wygrała już w I turze. Natomiast w stolicy - co zdziwiło wielu komentatorów - już w I turze miał zwyciężyć Rafał Trzaskowski.

Więcej o: