Wyniki wyborów. Osobisty fotograf Dudy o wyniku PiS. "Tak się kończy szczucie na uchodźców"

Osobisty fotograf prezydenta dopatruje się przyczyny wyniku PiS w "szczuciu na uchodźców" i tym, że partia nie chwaliła się w kampanii programem 500 plus.

"Jak się szczuje na uchodźców, których nie ma to się tak kończy. Ludzie lubią pozytywny przekaz, czemu nie było spotów o 500+ które jest?" - zastanawia się na Twitterze Jakub Szymczuk, osobisty fotograf prezydenta Andrzeja Dudy.

Prawo i Sprawiedliwość w środę opublikowało spot wyborczy o wydźwięku antyuchodźczym. Przenosimy się w nim do Polski 2020 roku, kiedy to "agresja i napaści seksualne" ze strony imigrantów są codziennością. Materiał wywołał falę krytyki, również po stronie prawicy.

Wyniki wyborów samorządowych 2018

W wyborach samorządowych 2018 (w głosowaniu do sejmików) zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość z poparciem na poziomie 32,3 proc. - wynika z sondażu exit poll pracowni Ipsos dla TVN, TVP i Polsatu. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska (Platforma Obywatelska i Nowoczesna) - 24,7 proc. Na podium także Polskie Stronnictwo Ludowe - 16,6 proc.

Teoretycznie PiS wygrało w 10 województwach, ale w części może nie objąć władzy, jeśli KO wejdzie w koalicję z PSL-em. To są jednak sondaż exit poll - na oficjalne wyniki PKW trzeba będzie poczekać kilka dni.

Więcej o: