Wyniki wyborów 2018. W Słupsku wygrywa Danilecka-Wojewódzka, zastępczyni Roberta Biedronia

W wyborach samorządowych w Słupsku już w I turze zwycięża Krystyna Danilecka-Wojewódzka - wynika z informacji podanych na Twitterze przez dotychczasowego prezydenta miasta Roberta Biedronia.

Wszystko wskazuje na to, że po niedzielnych wyborach samorządowych prezydentem Słupska zostanie Krystyna Danilecka-Wojewódzka - tak wynika z wpisu na Twitterze dotychczasowego prezydenta miasta Roberta Biedronia.

Biedroń nie zdecydował się na kandydowanie w tegorocznych wyborach zapowiadając powrót do polityki krajowej.

"Dobre wiadomości. Z informacji, które docierają do naszego sztabu - Krystyna Danilecka-Wojewódzka wygrywa w I turze i zostaje Prezydentką Słupska" - napisał Biedroń.

Wyniki wyborów w Słupsku. Krystyna Danilecka-Wojewódzka

Krystyna Danilecka-Wojewódzka była w mijającej kadencji zastępczynią Roberta Biedronia. Wcześniej była m.in. dyrektorką liceum ogólnokształcącego, radną, prowadziła też własną firmę.

O fotel prezydenta Słupska walczyli również Beata Chrzanoska (Koalicja Obywatelska), Anna Mrowińska (PiS), Mirosław Betkowski (Słupskie Porozumienie Obywatelskie), Rafał Kobus (SLD Lewica Razem).

Według nieoficjalnych informacji portalu GP24, drugie miejsce zajęła kandydatka PiS, a trzecie - Koalicji Obywatelskiej.

Więcej o: