Wyniki wyborów. W Lublinie prawie jak w Łodzi. Krzysztof Żuk zostaje na kolejną kadencję

Wyniki wyborów w Lublinie wskazują na to, że prezydentem miasta pozostanie Krzysztof Żuk (popierany przez KO). Według sondaży exit polls polityk mógł liczyć na poparcie 59,7 proc. głosujących.

Wyniki wyborów w Lublinie pokazały, że obecnie urzędujący prezydent Krzysztof Żuk nie ma konkurencji. Polityk uzyskał 59,7 proc. w sondażach exit polls. Drugie miejsce zajął Sylwester Tułajew z 33,2 proc. głosów.

Wybory samorządowe Lublin. Krzysztof Żuk będzie dalej prezydentem miasta

Krzysztof Żuk startował jako kandydat KWW KRZYSZTOF ŻUK, otrzymał jednak wsparcie m.in. Koalicji Obywatelskiej. Żuk jest prezydentem miasta od 2010 r. Niedawno zrobiło się o nim głośno po tym, jak nie zezwolił na organizację Marszu Równości w Lublinie.

Ostatecznie po decyzji Sądu Apelacyjnego zarówno Marsz Równości, jak i kontrmanifestacja środowisk narodowych, odbyły się. Doszło do przepychanek, przeciwnicy protestu rzucali w uczestników kamieniami, były bijatyki, policja użyła armatki wodnej i gazu.

Nastolatkowie LGBT o życiu w Polsce: "Homofobia to ból, przemoc psychiczna, nienawiść"

Więcej o:
Komentarze (3)
Wyniki wyborów. W Lublinie prawie jak w Łodzi. Krzysztof Żuk zostaje na kolejną kadencję
Zaloguj się
 • drdr2

  Oceniono 6 razy 4

  Zredukowaliscie Żuka do jednej trudnej decyzji o odwołaniu marszu. A on po prostu był i jest dobrym gospodarzem. Tulajew to szkodnik i ludzie o tym wiedzą

 • poppers68

  Oceniono 2 razy 2

  To nieprawda, że Żuk nie dał się przekonać do homopropagandy i dostał premię od mieszkańców Lublna.
  Jego działania w sprawie niedawnych burd w mieście zasługują na pochwałę. Wiedział to, co większość z nas w kraju po sygnałach o grupowaniu się strony przeciwnej specjalnie na ten marsz.
  Późniejszy scenariusz to potwierdził a wyrok sądu spowodował odrobinę większe zabezpieczenie Policji niż miało to pierwotnie mieć miejsce. On o tym wiedział, dlatego zablokował.
  Zatem, nie ma mowy o jakiejś premii. Zresztą, głosy wyborców to uznanie lub nie dotyczasowej pracy na rzecz miasta.

 • Rafal Galeski

  Oceniono 5 razy -5

  Wniosek jest jeden nie należy epatować homopropaganda ludzie sobie tego nie życzą i dali Zukowi premie za swoją postawę . To sygnał do innych prezydentów miast jak maja się zachować w stosunku do homolobby

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX