Wyniki wyborów komentuje nam Antoni Macierewicz: Gazeta.pl na pewno chciałaby, żeby PiS poniosło klęskę

Antoni Macierewicz, spytany o wyniki wyborów i rezultat PiS, odpowiedział: "Prawo i Sprawiedliwość potwierdziło swoje zwycięstwo po ponad trzech latach. Mimo kampanii kłamstw, oszustw, oszczerstw, tego wszystkiego, co wylewało się z liberalnych i postkomunistycznych mediów na PiS".

Wyniki wyborów samorządowych 2018 to zwycięstwo PiS w sejmikach wojewódzkich. Partia rządząca zdobyła 32,3 proc., wygrywając w dziewięciu województwach. Jacek Gądek z Gazeta.pl spytał o ten wynik Antoniego Macierewicza.

- To jest sukces czy trochę zbyt niski wynik, żeby myśleć o przejęciu władzy w większości województw?

Wyniki wyborów. Antoni Macierewicz o "niwelowaniu kłamstw"

Gazeta, którą pan reprezentuje, na pewno chciałaby, żeby Prawo i Sprawiedliwość poniosło klęskę, ale Prawo i Sprawiedliwość potwierdziło swoje zwycięstwo po ponad trzech latach. Mimo kampanii kłamstw, oszustw, oszczerstw, tego wszystkiego, co wylewało się z liberalnych i postkomunistycznych mediów na PiS. Nie zwalnia to nas z obowiązku jeszcze większego wysiłku i pracy, żeby te kłamstwa - które są zapowiadane na poniedziałek - zniwelować, żeby pokazać, jak naprawdę wygląda rzeczywistość Polska i historia, tak zakłamywana w sposób bezczelny przez wiele gazet

- odpowiedział były minister obrony. Gądek chciał spytać polityka o Warszawę, ten jednak powiedział, że musi już iść.

Więcej o: