Wyniki wyborów samorządowych skomentował Paweł Kowal: To zwycięstwo PiS, to w rzeczywistości zły wynik

PiS wygrał w 9 z 16 sejmików - wynika z sondaży exit poll. Jest jednak jedno "ale", to świetny wynik PSL. Jeśli Koalicja Obywatelska stworzy koalicje z ludowcami, może okazać się, że partia Jarosława Kaczyńskiego wcale nie będzie rządzić w sejmikach.

Według sondażu exit poll pracowni Ipsos dla TVP, TVN i Polsatu w tegorocznych wyborach samorządowych w głosowaniu do sejmików zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem exit poll 32,3 proc. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska (Platforma Obywatelska, Nowoczesna i Inicjatywa Polska) z wynikiem 24,7 proc. To oznacza, że PiS zdobyło władzę w dziewięciu, zaś Koalicja Obywatelska - w siedmiu sejmikach.

Wynik wyborów 2018. Paweł Kowal: Wynik PiS jest zły

Paweł Kowal w rozmowie z Łukaszem Kijkiem w Gazeta.pl ocenił, że wynik PiS w wyborach samorządowych wcale nie jest tak dobry, jak mogłoby się wydawać. - To zwycięstwo jest w rzeczywistości złym wynikiem, powiedziałbym nawet, że bardzo złym - mówił Kowal. 

Paweł Kowal dodał, że pomimo iż sondaże exit poll pokazują, że PiS wygrał w dziewięciu województwach, ostatecznie może okazać się, że wpływ polityków Prawa i Sprawiedliwości będzie znacznie mniejszy. 

- Zobaczymy, ile ostatecznie zostanie na stole. Jeśli to będzie tylko dwa czy trzy województwa, bo tak też może być, to sytuacja PiS-u może być bardzo kłopotliwa - tłumaczył. 

Chodzi o spekulacje dotyczące tego, że głosy współpracujących ze sobą Koalicji Obywatelskiej i PSL mogą przeważyć nad politykami PiS.

Więcej o: