Wynik w Łodzi komentuje Zbigniew Kuźmiuk z PiS. "Mocny głos wyborców, ale prawo musi być respektowane"

Zbigniew Kuźmiuk skomentował wynik wyborów samorządowych w Łodzi. Europoseł PiS w rozmowie z Jackiem Gądkiem, dziennikarzem Gazeta.pl,sytuację w mieście określił jako "zadziwiającą". Ocenił też wyniki w innych dużych miastach.

Wybory samorządowe 2018 do sejmików wygrało Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 32,3 proc. - wynika z sondażu exit poll przeprowadzonego przez pracownię Ipsos dla Telewizji Polskiej, TVN i Polsatu. Wynik PiS gorzej wygląda w dużych miastach Polski.

Wybory samorządowe 2018. Kuźmiuk o wynikach PiS w dużych miastach

Wynik ten skomentował Zbigniew Kuźmiuk, europoseł PiS w rozmowie z dziennikarzem Gazeta.pl, Jackiem Gądkiem. 

Powiedział, że jest zasmucony tym, że jak pokazują sondaże warszawiacy wybrali "kontynuację" [Rafała Trzaskowskiego - przyp. red.]. - Patryk Jaki wykonał bardzo dobrą pracę - mówił. 

Czytaj więcej: Wybory samorządowe 2018. Rafał Trzaskowski komentuje wyniki exit poll. "Dziękuję warszawiakom"

Wynik w Łodzi. Kuźmiuk: zobaczymy jak potoczą się losy Hanny Zdanowskiej

Zbigniew Kuźmiuk powiedział, że najbardziej zaskoczony jest jednak wynikiem w Łodzi. Z sondażu exit poll wynika, że Hanna Zdanowska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej, otrzymała aż 70 proc. poparcia. - Zobaczymy jak potoczą się jej losy. Głos wyborców jest mocny, ale prawo musi być respektowane - skomentował. 

W rozmowie wspomniał również o tym, że nie jest zaskoczony wysokim wynikiem PSL. - PSL jest bardzo mocno zakorzeniony w samorządach gminnych. Mają swoich wójtów nawet jeśli nie startują spod szyldu PSL-u, który pilnują, żeby kandydaci do sejmiku z ich regionu wypadli bardzo dobrze - mówił Kuźmiuk.

Czytaj więcej: Świetny wynik ludowców. Koalicja KO-PSL może zagrozić PiS w sejmikach

Więcej o: