Wyniki exit poll Rafała Trzaskowskiego zaskoczył "Newsweeka". Wpadka na okładce

Wybory samorządowe 2018. Mało kto spodziewał się, że Rafał Trzaskowski weźmie Warszawę w pierwszej turze. Większość liczyła na pojedynek z Patrykiem Jakim. Tygodnik "Newsweek" miał już przygotowaną okładkę na tę okazję...

Wybory samorządowe na prezydenta w Warszawie z wynikiem 54,1 proc. wygrał Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej.

W tyle zostawił kandydata z list Zjednoczonej Prawicy Patryka Jakiego (30,9 proc.) i resztę rywali. Ale według sondaży w stolicy miała odbyć się druga tura - właśnie między Trzaskowskim a Jakim.

Wyniki wyborów Warszawa - exit poll zaskoczył "Newsweek"

Swoją okładkę przygotował też "Newsweek". "Teraz dogrywka" - brzmi napis pod fotomontażem twarzy Trzaskowskiego i Jakiego. Czy właśnie taką okładkę zobaczymy jutro w kioskach?

Okładka nowego 'Newsweeka'Okładka nowego 'Newsweeka' sklep.newsweek.pl

Tomasz Lis komentuje okładkę tygodnika "Newsweek"

"Redakcja Newsweeka serdecznie przeprasza za nieprawidłową okładkę" - napisał na Twitterze jego naczelny Tomasz Lis. "Nie doceniliśmy skali zniesmaczenia kampanią kandydata PIS. A druga tura w Polsce tak czy owak przed nami" - dodał. Potem skomentował także: "Daj nam, o Panie, w życiu, tylko takie pomyłki".

Więcej o: