Komentarze (218)
Wybory samorządowe 2018. PiS wygrywa wśród młodych. Największe miasta zdobyła KO
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • firestorm10

  Oceniono 13 razy 7

  Mam 41 lat, takze moze juz nie jestem mlody, ale nie rozumiem tego. Mlodzi czy was pokręciło?

 • hunkyyankee

  Oceniono 9 razy 7

  Na NSDAP też głównie młodzi głosowali. A potem nikt nie wiedział kto nam nazizm zgotował.

 • miromarynar

  Oceniono 9 razy 7

  Hahahahaha....wsie i miasteczka zawsze stoją za PIS-em oni myślą i robią za nich wszystko tak samo jest na wschodzie Polski brama zacofanie wielbi PIS Lecz duże miasta mają obywateli bardziej myślących tam PIS nie ma szans nawet że swoimi prezentami..hahaha

 • placowy

  Oceniono 11 razy 7

  PSL- nigdy nie miał dobrego wyniku w dużych miastach powyżej 500 tyś a tu aż 5.6 % - to dzięki Kosiniakowi jest młody i zgodny ale w kaszę nie da sobie pluć -- tak trzymać

 • readme.txt

  Oceniono 10 razy 6

  Młode, głupie nieroby.

 • Saren Master

  Oceniono 10 razy 6

  Najwięcej młodych oddało głos nie na pis tylko na 500zł które dostają nie robiąc nic. po prostu boją się że mogliby w końcu zostać zmuszeni do pracy.

 • esque

  Oceniono 10 razy 6

  ci młodzi dzisiaj głupi skoro dali sobie wmówić że nie ma demokracji. komuny nie mają prawa pamiętać a do książek się zajrzeć nie chce. pis właśnie na głupich wyborców stawia - takimi łatwo sterować

 • piotr.koncewicz

  Oceniono 8 razy 6

  "Ostatnio koleżanka zapytała mnie czy to prawda że PiS ma wprowadzić prawo, że za urodzone dziecko matka dwa lata wcześniej idzie na emeryturę?" Taki pomysł to czysta głupota wg. mnie ale po PiS można się spodziewać wszystkiego. Nie mówili czegoś takiego?
  Kobieta jest w miarę rozgarnięta ale ma 3-kę dzieci i zgadnijcie co zakreśli w wyborach do Sejmu? No comments........
  Podsunę im jeszcze pomysł by na emeryturę szli wszyscy po 50-ce:). PiS -poparcie 51%

 • agnrodis

  Oceniono 14 razy 6

  Ci, ktorzy glosowali na PiS, wyksztalcenie wzieli z kosciola. Po mszy w niedziele poszli prosto do urn glosowac na tego, kogo wskazal im ksiadz ...no, bo po co samemu probowac myslec?

 • student_zebrak

  Oceniono 10 razy 6

  Na te ilosc lapowek to wynik nie powala. Omsknie sie ekonomia i bedzie 30% wqrwionych i zawiedzionych. Mlodzi glosujacy na PiS to smietanka intelektualna (wspak).

 • andrzej2310

  Oceniono 10 razy 6

  KO wygrywa w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców. Nie tylko w tych powyzej 500 tys. To jest zadziwiające, jak wielkosc miasta, miasteczka wsi wpływa na sympatie polityczne Polaków

 • czechy11

  Oceniono 11 razy 5

  Te 28% młodych wsadźcie pociąg i na reedukację do Korei Północnej. Powinien rozum wrócić.

 • agnrodis

  Oceniono 13 razy 5

  PiS przegral tam, gdzie ludzie obejrzeli "Kler" ...a, ze film jeszcze nie dotarl na wies, dlatego PiS jeszcze nie przerznal prowincji, ale to kwestia czasu.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 7 razy 5

  PiS powinien się martwić wynikiem Kukiz-RN-JKM wśród młodych. Połączone w następnych wyborach mogą mu odebrać ten segment elektoratu.

 • taunus68

  Oceniono 8 razy 4

  Nic tak dobrze nie robi na trzezwe spojrzenie jak pustoszejący portfel,a życie za rządów Pisu zdrożało cholernie,każdy kto prowadzi dom to widzi,w styczniu zapewne następna dawka podwyżek...

 • ferrment

  Oceniono 8 razy 4

  I właśnie dlatego PiS zamroziło ustawę antyaborcyjną. Do młodzieży nie dociera, że jeszcze jedno takie głosowanie i PiS nie będzie się musiał z nimi liczyć.

 • kaczebrednieonline

  Oceniono 8 razy 4

  Młodzi szanują bolszewików bo to ta sama mentalność i cele. Rozpierducha wszystkiego co było dotąd, wbrew logice, rozsądkowi, etyce i życiu. Wbrew własnym interesom, dla satysfakcji . Tak jak bezesensownie zniszczyć komuś samochód, ławkę w parku czy wymazać farbą mury.

 • taunus68

  Oceniono 8 razy 4

  Spokojnie młodziaki Pis dochodzi do ściany i na pewno dokręci śrubę jak się skończą wakacyjne wyjazdy na dowód a paszport będzie w gestii MSW,zamkną szjsbuka,ocenzurują You tuba to przejrzycie na oczka,każde pokolenie musi odebrać swoją lekcję życia.

 • wagadudu

  Oceniono 12 razy 4

  To jest pokłosie niedouczonej gimbazy, która uzyskała prawa wyborcze...

 • sepia1111

  Oceniono 6 razy 4

  Najmłodsi, wśród nich wielu kibiców, narodowców i studentów.....prawa?

 • gerardpolak2

  Oceniono 7 razy 3

  głupią i niedouczona mamy młodzież.... niestety....

 • zgred151

  Oceniono 5 razy 3

  Partia nieudacznikow wygrywa w miejscowosciach gdzie wierza w jej obietnice gruszek na wierzbie

 • tytus.de.zoo

  Oceniono 7 razy 3

  Gimbaza głupia, ale jest jedno pytanie - kto ich tak wychował??? Czemu rodzice glosujacy na PO wychowali pokolenie idiotow glosujacych na pis? Zawalilismy to koncertowo. To nasza wina, że gimbaza jest glupia. Zamiast wychowywac zajęliśmy się bogaceniem

 • tanebo2.0

  Oceniono 5 razy 3

  Młodzi głosowali na PiS z jednego powodu: bo chcą zmiany. A słowo "zmiana" była głównym hasłem wyborczym PiSu...

 • xorock

  Oceniono 5 razy 3

  Jaka jest świadomość wyborców najlepiej pokazuje ta sytuacja gdzie przez półtorej godziny głosowali na złych kandydatów. Ludzie idą na wybory ale pojęcia nie mają na kogo głosują. Takie małpy losowo kreślące po kartach.

 • nie_mam_pomysu_na_login

  Oceniono 11 razy 3

  W Polsce większość młodych ludzi to łyse dresy z blokowisk i puste blachary. Czemu się dziwić?

 • omennemo

  Oceniono 9 razy 3

  Niestety ktoś już powiedział (chyba Kutz) wychowaliśmy pokolenie ćwoków. Biliśmy się o Wolność i Demokrację o to żeby mieli ryje wsadzone w smartfon i myśleli że zawsze tak będzie. Czarno widzę, ciemny tłum głupieje i to nie tylko w Polsce. Prysznic, czyli odebranie nam milionów z Unii będzie za późno , poskakamy tylko wtedy jak Angole teraz.

 • sta_pl

  Oceniono 4 razy 2

  Ludzie, nie dajcie się zmanipulować idiotycznym tytułem! Na piss głosuje w tej grupie wiekowej TYLKO 23%! To o 10% mniej niż ogół. O zwycięstwie można by było pisać gdyby mieli powyżej 50%. Widać duże rozdrobnienie, co wcale nie świadczy o zidiocenia, wręcz przeciwnie, oznacza rychły koniec polaryzacji Po-piss i ich duopolu. A biorąc pod uwagę to co się dzieje w szkołach, zwłaszcza na lekcjach "religii" budzi moją nadzieję że nie jest tak źle jak to niby wygląda

 • dornjuan

  Oceniono 4 razy 2

  Dodajcie jeszcze, że to młode nie wykształcone matki, beneficjentki 500+ i ich bezrobotni konkubenci.

 • andzialak

  Oceniono 2 razy 2

  Już deforma edukacji zaczyna zbierać krwawe żniwo....

 • ers arbor

  Oceniono 1 raz 1

  Nie ma takiej opcji, by tak było. Może chodzi o młodych ze wschodu lub z parafii. Na uczelniach i w liceach zdecydowana większość młodych jest przeciwko PIS. Nie bardzo rozumiem skąd te wyniki? Słyszę to na uczelniach. Od syna słyszę, że całe jego liceum najchętniej wyjedzie za granicę po studiach w kraju. My się tu mamy pozabijać, a oni wrócą po nas i wybudują nową, nowoczesną rzeczywistość!

 • perkis1234

  Oceniono 1 raz 1

  Powiem tak, w miastach, w których, bez obrazy dla prowincji, mieszkają zazwyczaj bardziej wykształceni ludzie, bardziej światli, obeznani w świecie, o wyższych aspiracjach PiS został CAŁKOWICIE ZNOKAUTOWANY. PiS nie dostał nawet żółtej kartki, to była wielka czerwona kartka i bilet na podkarpacką wieś spokojną.

  I tu nie tylko mowa o metropoliach, ale wszystkich miastach powyżej 50 tys. mieszkańców.

 • dzielanski

  Oceniono 3 razy 1

  Tytuł jest mylący.
  Średni wynik pissu to wg exit poll ponad 30 procent. Należałoby zatem napisać, że ZALEDWIE 22 procent najmłodszych wyborców głosowało na piss.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 7 razy 1

  Nie do końca prawda.
  Młodzi nie głosowali "bardziej" na PiS, niż ogół. W sumie nic dziwnego, skoro starsi jeszcze bardziej PiS poparli.
  Bardziej zastanawiające jest wysokie poparcie dla Kukizów.
  Ale zawsze tak było, że ci którzy jeszcze nie są na swoim garnuszku lubią głosować na takie "nic".
  Dotąd "czarnym koniem" młodych był Korwin i jego partie.

 • mirmarko

  0

  Młodzi głosowali na pis, bo nigdy nie doświadczyli życia i upodlenia za czasów komuny. Tak Wam tęskno do trzymania was za mordy? Gdy z unii nas wysiudają, pozamykają granice, zaczniemy żebrać suwerena o wizy i dewizy? Tak widzicie swoją przyszłość "obywatele świata"? Chcecie wierzyć w mrzonki oszołomów, że Polska jest suwerenną potęgą? To tak jakby Północną Koreą, bo jarusiowi marzy sie taki świat, świat leżący u jego stóp, gdy poczuje się WIELKI. Oni wszystko czynią by zdobyć władzą absolutną. Wtedy nie będą się już tłumaczyć, że „im się to po prostu należy”. Otwórzcie mlodzi swe oczy i realnie patrzcie na świat, bo może być za późno.

 • gorillaglu

  0

  Tylko 23% młodych za PiS? Tyle wysiłku, skolonizowana TV i szkoły, a tu nic, żadnych dywidend! Biedne PiS :C

 • a.k.traper

  Oceniono 2 razy 0

  Młodzi ludzie nie bardzo maja porównanie więc głosują na wartości w ich mniemaniu zbliżone do narodowych i "ojczyźnianych", ci, którzy nie mają dowodów fascynują się J.K.M i podobnymi ale dorastają i przerzucają się na "polską" partię, przecież PO jest zohydzana w mediach i w domach, no i sama partia jest bezgłośna i mało edukuje, skupili się na tworzeniu koalicji a zaplecze maleje. Dużo tematów ugorem stoi a PiS szermuje nacjonalizacją, polskością i rozdawnictwem co znajduje poklask u ich dziadków, którzy opowiadają im jak to Tusk wyprzedał kwitnący majątek narodowy Żydom i Niemcom. Tak śmiesznie, że aż strasznie a partii na wzór przedwojennych konserwatywnych liberałów nie ma, PO odeszło w lewo bo się wystraszyło łatki wyjadaczy z lodówki emerytom.

 • punter

  Oceniono 2 razy 0

  Skutek tych wyborów będzie taki, że na dniach Prezes ogłosi 1000+ i zmieni ordynację wyborczą do Sejmu.
  Stary sq....... wie, że została im tylko ucieczka do przodu i właśnie takim młodym nierobom trzeba jeszcze bardziej podsypać.

 • mrwaldek

  Oceniono 6 razy 0

  Na PiS głosowali młodzi gniewni, ale że to nic nie zmieni, zostaną z Was starzy wku...eni.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 2 razy 0

  Młodzi nie głosowali "bardziej" na PiS, niż ogół. W sumie nic dziwnego, skoro starsi jeszcze bardziej PiS poparli.
  Bardziej zastanawiające jest wysokie poparcie dla Kulisów.
  Ale zawsze tak było, że ci którzy jeszcze nie są na swoim garnuszku lubią głosować na takie "nic".
  Dotąd "czarnym koniem" młodych był Korwin i jego partie.

 • Oceniono 3 razy -1

  Tyle razy Gazeta pisała ostatnio o zmanipulowanych wykresach, ale zobaczcie sami... tym razem proporcje są zachowane, ale nie pomiędzy wykresami. 10% na drugim wykresie jest 3x takie jak na pierwszym. Czas się stuknąć w pierś.

 • mlot_na_pogan

  Oceniono 9 razy -3

  Coś takiego.
  No i jak tu teraz bekę robić z moherów?

 • zc11

  Oceniono 11 razy -5

  Jak to jest mozliwe,ze po wielkiej aferze reprewatyzacyjnej PO wygrywa wybory w Warszawie.Czolowi politycy PO nie tylko jej nie potepili,ale uwarzaja ,ze byla bardzo dobrym prezydentem.Tam gdzie ja mieszkam w Australii nikt by nie glosowal na Trzaskowskiego i Jakiego poniewaz jeden jest z Krakowa,a drugi z Opola.

 • 12saurom

  Oceniono 25 razy -5

  PIS miało przegrać a co mówią fakty

  Wybory 2018 – 32,3%, wygrana 9 sejmikach.

  Wybory 2014 – 26,89%, wygrana 5 sejmikach.

  Wybory 2010 – 23,05%, wygrana w 2 sejmikach.

  Wybory 2006 – 25,08%, wygrana w 6 sejmikach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX