TVP1 i PiS "schowali" Patryka Jakiego. Przemówienie kandydata bez transmisji telewizyjnej

W wyborach samorządowych w Warszawie zwyciężył kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski - wynika z sondażu Ipsos dla TVP, TVN i Polsatu. W starciu przegrał popierany przez PiS Patryk Jaki. Telewizja Polska nie wyemitowała jednak w "Jedynce" powyborczego przemówienia polityka.

Prezydentem Warszawy zostanie Rafał Trzaskowski - tak wynika ze wstępnych wyników exit poll pracowni Ipsos dla TVP, TVN i Polsatu. Kandydata Koalicji Obywatelskiej poparło 54,1 proc. badanych.

Główny kontrkandydat Trzaskowskiego - wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki popierany przez Prawo i Sprawiedliwość - uzyskał poparcie na poziomie 30,9 proc.

Wszystko wskazuje na to, że w Warszawie nie dojdzie więc do II tury.

Na wieczorze wyborczym Prawa i Sprawiedliwości przemówienia wygłosili prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki, którzy dziękowali wyborcom za głosy na partię w wyborach do sejmików. Tu PiS wygrał, zdobywając 32,3 proc. głosów. Przemówienia transmitował m.in. kanał TVP1.

Wybory samorządowe 2018. TVP1 bez przemówienia Patryka Jakiego

Później w siedzibie swojego sztabu przemówienie wygłosił były kandydat na prezydenta Warszawy Patryk Jaki. Przemówienie rozpoczęło się ok. 21.21. Wówczas na "Jedynce" trwał jeszcze program wyborczy, jednak nie przeniesiono się do sztabu kandydata PiS.

Podczas gdy Jaki dziękował wyborcom i gratulował kontrkandydatowi, dziennikarz Michał Adamczyk w TVP1 komentował ogólnopolskie wyniki.

Transmisję z przemówienia byłego kandydata PiS na prezydenta stolicy emitowało za to m.in. TVN24. - Chciałbym powiedzieć, że mogłem zrobić coś więcej, ale to byłaby nieprawda. Zrobiliśmy wszystko, co dało się zrobić - mówił Patryk Jaki.

Wszystko wskazuje na to, że o przegranej Jakiego nie chciało informować również w mediach społecznościowych Prawo i Sprawiedliwość. Godzinę po ogłoszeniu wyników exit poll na oficjalnych kanałach partii na Facebooku i Twitterze nie umieszczono ani zdjęcia, ani cytatów z wypowiedzi Patryka Jakiego.

Zobacz wideo
Więcej o: