TVP1 i PiS "schowali" Patryka Jakiego. Przemówienie kandydata bez transmisji telewizyjnej

W wyborach samorządowych w Warszawie zwyciężył kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski - wynika z sondażu Ipsos dla TVP, TVN i Polsatu. W starciu przegrał popierany przez PiS Patryk Jaki. Telewizja Polska nie wyemitowała jednak w "Jedynce" powyborczego przemówienia polityka.

Prezydentem Warszawy zostanie Rafał Trzaskowski - tak wynika ze wstępnych wyników exit poll pracowni Ipsos dla TVP, TVN i Polsatu. Kandydata Koalicji Obywatelskiej poparło 54,1 proc. badanych.

Główny kontrkandydat Trzaskowskiego - wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki popierany przez Prawo i Sprawiedliwość - uzyskał poparcie na poziomie 30,9 proc.

Wszystko wskazuje na to, że w Warszawie nie dojdzie więc do II tury.

Na wieczorze wyborczym Prawa i Sprawiedliwości przemówienia wygłosili prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki, którzy dziękowali wyborcom za głosy na partię w wyborach do sejmików. Tu PiS wygrał, zdobywając 32,3 proc. głosów. Przemówienia transmitował m.in. kanał TVP1.

Wybory samorządowe 2018. TVP1 bez przemówienia Patryka Jakiego

Później w siedzibie swojego sztabu przemówienie wygłosił były kandydat na prezydenta Warszawy Patryk Jaki. Przemówienie rozpoczęło się ok. 21.21. Wówczas na "Jedynce" trwał jeszcze program wyborczy, jednak nie przeniesiono się do sztabu kandydata PiS.

Podczas gdy Jaki dziękował wyborcom i gratulował kontrkandydatowi, dziennikarz Michał Adamczyk w TVP1 komentował ogólnopolskie wyniki.

Transmisję z przemówienia byłego kandydata PiS na prezydenta stolicy emitowało za to m.in. TVN24. - Chciałbym powiedzieć, że mogłem zrobić coś więcej, ale to byłaby nieprawda. Zrobiliśmy wszystko, co dało się zrobić - mówił Patryk Jaki.

Wszystko wskazuje na to, że o przegranej Jakiego nie chciało informować również w mediach społecznościowych Prawo i Sprawiedliwość. Godzinę po ogłoszeniu wyników exit poll na oficjalnych kanałach partii na Facebooku i Twitterze nie umieszczono ani zdjęcia, ani cytatów z wypowiedzi Patryka Jakiego.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (157)
TVP1 i PiS "schowali" Patryka Jakiego. Przemówienie kandydata bez transmisji telewizyjnej
Zaloguj się
 • jxl82

  Oceniono 82 razy 78

  W USSR jak kogoś wymazywano ze zdjęć oznaczało to dla niego tylko jedno...Sorry Patryk to tylko biznes, nic osobistego.

 • carrasius

  Oceniono 62 razy 60

  Jaki w chwili słabości pogratulował kontrkandydatowi i powiedział, że więcej zrobić się nie dało. Nic o spisku, fałszerstwie i służeniu obcym mocarstwom. Obawiam się, że jego kariera dobiegła końca.

 • m.godwin

  Oceniono 49 razy 47

  Patryk Jaki prowadził bardzo skuteczną kampanię wyborczą - dzięki jego wypowiedziom Rafał Trzaskowski zwyciężył już w pierwszej turze.

 • vito60

  Oceniono 50 razy 46

  Miód na moje uszy. Miernoty z pissiej ,,elyty" się pozagryzają. Wydali miliardy na przekupstwa, szantażowali i cały misterny plan w pissdu.

 • pt.nut

  Oceniono 46 razy 44

  Pissdzielce dostali wpyerdol aż miło. Mogą sobie porządzić w kiblu, trzepiącej kapucyna wpatrzeni w 32%, co im
  daje MNIEJSZOŚĆ w sejmikach ;)))

 • tereskaola

  Oceniono 38 razy 36

  Oddał legitkę, to już go nie wspierają. Nawet autokary, klechy, pingwiny, trole, trwamiści nie pomogli. Polacy wybrali przyszłość, a nie średniowiecze! Dzięki wszystkim co poszli na wybory!

 • zdzichu_bhp

  Oceniono 35 razy 29

  Ufff Patryk Jaki będzie mógł wrócić w końcu tam gdzie jego miejsce czyli pod blok :) Ciekawe czy to niby wyjście ze swojej partii Pana Jakiego to była prawda czy jak to powiedział Prezes "fejks njus"?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX