Wybory samorządowe 2018. Lista miast, w których kandydaci na prezydentów wygrali w I turze

O ile potwierdzą się wyniki sondażu exit poll, w kilku największych miastach w Polsce nie odbędzie się II tura wyborów samorządowych. Dlatego że kandydaci na prezydentów zdobyli już tam ponad 50 proc. głosów.

Znamy już sondażowe wyniki wyborów samorządowych w miastach. W wielu miastach pierwsza tura wyborów może okazać się jedyną dla kandydatów, którzy wygrali zdobyli ponad 50 proc. głosów.

Wybory samorządowe 2018. Oto lista miast, w których II tury prawdopodobnie nie będzie:

Białystok: Tadeusz Truskolaski kandydat Komitetu Wyborczego Wyborców Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska z wynikiem 51,6 proc. wygrał wybory na prezydenta miasta. Kandydat PiS Jacek Żalek osiągną 32,5 proc.

AGNIESZKA SADOWSKA


Katowice: Marcin Krupa, z wynikiem 51,1 proc., wygrywa w pierwszej turze. Z kolei Jarosław Makowski (KO) - 24,4 proc.

JAN KOWALSKI

Lublin: Krzysztof Żuk, z wynikiem 59,7 proc., wygrywa w pierwszej turze. Sylwester Tułajew z PiS - 33,2 proc.

Krzysztof ŻukKrzysztof Żuk Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Wyborcza.pl

Łódź: Hanna Zdanowska wygrywa w pierwszej turze z wynikiem 70,1 proc. Kandydat PiS Waldemar Buda - 24,2 proc.

Łódź, radość w sztabie wyborczym Hanny Zdanowskiej.Łódź, radość w sztabie wyborczym Hanny Zdanowskiej. Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Wyborcza.pl

Poznań: Jacek Jaśkowiak, z wynikiem 56,6 proc., wygrywa w pierwszej turze. Kontrkandydat z KW PiS, Tadeusz Zysk zdobył 22,2 proc.

Jacek JaśkowiakJacek Jaśkowiak Fot. Lukasz Cynalewski / Agencja Wyborcza.pl

Warszawa: Rafał Trzaskowski wygrywa w pierwszej turze wyborów na prezydenta stolicy z wynikiem 54,1 proc. Patryk Jaki z PiS - 30,9 proc.

Wybory samorządowe 2018 - Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej w WarszawieWybory samorządowe 2018 - Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej w Warszawie Fot. Dawid Zuchowicz / Agencja Wyborcza.pl

Wrocław: Jacek Sutryk wygrywa w pierwszej turze wyborów na prezydenta z poparciem 50,1 proc. Drugie miejsce z poparciem 27,8 proc. zajęła kandydatka Zjednoczonej Prawicy - posłanka PiS Mirosława Stachowiak-Różecka.

Wybory samorządowe 2018 - Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej w WarszawieTOMASZ PIETRZYK

Więcej o: