Wybory samorządowe 2018. Lista miast, w których kandydaci na prezydentów wygrali w I turze

O ile potwierdzą się wyniki sondażu exit poll, w kilku największych miastach w Polsce nie odbędzie się II tura wyborów samorządowych. Dlatego że kandydaci na prezydentów zdobyli już tam ponad 50 proc. głosów.

Znamy już sondażowe wyniki wyborów samorządowych w miastach. W wielu miastach pierwsza tura wyborów może okazać się jedyną dla kandydatów, którzy wygrali zdobyli ponad 50 proc. głosów.

Wybory samorządowe 2018. Oto lista miast, w których II tury prawdopodobnie nie będzie:

Białystok: Tadeusz Truskolaski kandydat Komitetu Wyborczego Wyborców Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska z wynikiem 51,6 proc. wygrał wybory na prezydenta miasta. Kandydat PiS Jacek Żalek osiągną 32,5 proc.

AGNIESZKA SADOWSKA


Katowice: Marcin Krupa, z wynikiem 51,1 proc., wygrywa w pierwszej turze. Z kolei Jarosław Makowski (KO) - 24,4 proc.

JAN KOWALSKI

Lublin: Krzysztof Żuk, z wynikiem 59,7 proc., wygrywa w pierwszej turze. Sylwester Tułajew z PiS - 33,2 proc.

Krzysztof ŻukKrzysztof Żuk Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta

Łódź: Hanna Zdanowska wygrywa w pierwszej turze z wynikiem 70,1 proc. Kandydat PiS Waldemar Buda - 24,2 proc.

Łódź, radość w sztabie wyborczym Hanny Zdanowskiej.Łódź, radość w sztabie wyborczym Hanny Zdanowskiej. Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Gazeta

Poznań: Jacek Jaśkowiak, z wynikiem 56,6 proc., wygrywa w pierwszej turze. Kontrkandydat z KW PiS, Tadeusz Zysk zdobył 22,2 proc.

Jacek JaśkowiakJacek Jaśkowiak Fot. Lukasz Cynalewski / Agencja Gazeta

Warszawa: Rafał Trzaskowski wygrywa w pierwszej turze wyborów na prezydenta stolicy z wynikiem 54,1 proc. Patryk Jaki z PiS - 30,9 proc.

Wybory samorządowe 2018 - Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej w WarszawieWybory samorządowe 2018 - Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej w Warszawie Fot. Dawid Zuchowicz / Agencja Gazeta

Wrocław: Jacek Sutryk wygrywa w pierwszej turze wyborów na prezydenta z poparciem 50,1 proc. Drugie miejsce z poparciem 27,8 proc. zajęła kandydatka Zjednoczonej Prawicy - posłanka PiS Mirosława Stachowiak-Różecka.

TOMASZ PIETRZYK

Więcej o:
Komentarze (22)
Wybory samorządowe 2018. Lista miast, w których kandydaci na prezydentów wygrali w I turze
Zaloguj się
 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 29 razy 25

  Bardzo ZNAMIENITE wyniki, zwłaszcza Pan Żuk (Lublin - ostatnia spreparowana przez NAZjonalistów i PiSbeków "afera" z Marszem Równości) oraz Pani Hanka Zdanowicz (Łódź) - 70% GRATULACJE - przeoranie PiSu na 3 metry z hakiem! DZIĘKI LUDZIE! Jesteście WIELCY!

 • def11

  Oceniono 18 razy 14

  PiS w miastach poległ, będzie apel smoleński II ?

 • gerardpolak2

  Oceniono 15 razy 13

  to dobry prognostyk na przyszłość........jeżeli kolejne wybory nie zostana sfałszowane najprawdopodobniej pisuary przegrają i będzie można ich w końcu rozliczyć... a niektórych pewnie nawet skazać......

 • faustxyz

  Oceniono 14 razy 12

  Dla nienawistnego gnoma, duże miasta to ból doopy. Może sobie pokłapać o gorszym sorcie, elementach animalnych, ludziach specjalnej troski, a jeszcze o ubekach i komunistach itd, tyle jego.

 • Jan Bakowski

  Oceniono 14 razy 10

  Poznań, miasto gdzie PiS "osiągnęło" najgorszy wynik ! Kolebka polskości daje przykład rozwagi !

 • komentarz

  Oceniono 16 razy 10

  Poznań, gratuluję i zazdroszczę 👍❤

 • Oceniono 14 razy 6

  Przyjechałeś do Warszawy nie tak dawno i co? Też cię Opolski dresie nie chcą Jedź do Wąchocka metro budować

 • agnrodis

  Oceniono 4 razy 2

  Chodzi o to, ze w miastach ludzie bardziej mysla i oceniaja samodzielnie dzialania politykow, w mniejszych osrodkach zdominowanych przez Kosciol Katolicki ludzie zamiast samodzielnie oceniac, ida na latwizne i glosuja na tego kogo im wskaze kosciol, chociaz jest to nielegalne! Kosciol wtracajac sie do polityki lamie prawo. Ale nawet o tym ludzie nie wiedza!

 • glielen

  Oceniono 4 razy 2

  Gratulacje dla prezydenta Żuka! Bardzo się cieszę! Wystarczy zobaczyć, co zrobił dla Lublina i staje się jasne, skąd taki świetny wynik, brawo!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX