Wybory samorządowe 2018. PiS wygrało w dziewięciu województwach, Koalicja Obywatelska - w siedmiu

Znamy już wstępne wyniki wyborów samorządowych 2018. Z sondażu exit poll wynika, że Prawo i Sprawiedliwość wygrało w dziewięciu województwach, Koalicja Obywatelska - w siedmiu.

Wybory samorządowe 2018 do sejmików wygrało Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 32,3 proc. - wynika z sondażu exit poll przeprowadzonego przez pracownię Ipsos dla Telewizji Polskiej, TVN i Polsatu. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, na trzecim - PSL.

Wybory samorządowe 2018. PiS w 9 województwach, KO w 7

Z sondażu exit poll wynika, że Prawo i Sprawiedliwość wygrało w aż dziesięciu województwach: dolnośląskim, podlaskim, mazowieckim, łódzkim, śląskim, lubelskim, świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim. 

Na Koalicję Obywatelską głosowała większość mieszkańców w pozostałych siedmiu województwach: zachodnio-pomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, lubuskim i opolskim.

Wyniki wyborów do sejmików wg województwWyniki wyborów do sejmików wg województw Gazeta.pl

Wybory samorządowe 2018. Wstępne wyniki wyborów

W wyborach samorządowych 2018 (w głosowaniu do sejmików) zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość z poparciem na poziomie 32,3 proc. - wynika z sondażu exit poll pracowni Ipsos dla TVN, TVP i Polsatu.

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska (Platforma Obywatelska i Nowoczesna) - 24,7 proc. Na podium także Polskie Stronnictwo Ludowe - 16,6 proc.

Ugrupowanie Kukiz'15 poparło 6,3 proc. wyborców, Bezpartyjnych Samorządowców - 6,3 proc., Sojusz Lewicy Demokratycznej - 5,7 proc. głosujących.

Pozostałe komitety: Wolność w Samorządzie - 1,5 proc., Partia Razem - 1,4 proc., Partia Zieloni - 1 proc., Ruch Narodowy Rzeczypospolitej Polskiej - 1,2 proc., inne komitety - 3 proc.

To są jednak sondaż exit poll - na oficjalne wyniki PKW trzeba będzie poczekać kilka dni.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (163)
Wybory samorządowe 2018. PiS wygrało w 9 województwach
Zaloguj się
 • fibius

  Oceniono 58 razy 48

  Dolny śląsk "dziękuje" zagłębiu miedziowemu (Lubin, Polkowice), które od zawsze jest pisowskie. Jak wam tak źle, to jedźcie na wschód a nie róbcie nam tu drugiego Rzeszowa.

 • adolfiutin11

  Oceniono 34 razy 26

  Moze i PIS wygrał w tych województwach, ale rządzić tam nie będzie :)

 • Jan Kos

  Oceniono 32 razy 24

  Polkowice, Lubin - hańba Dolnego Śląska

 • kater-11

  Oceniono 32 razy 20

  Ciężko pracujący zachód i ......Rosyjski wschód , tęskniący za UB PRL i nic nie robieniem. Czekaniem na 500+, 300+ , i inne zapomogi za nic nie robienie . Czyli Polska pracowita , pracująca na tą leniwą .

 • taunus68

  Oceniono 28 razy 20

  Pis wygrał nieznacznie,koalicji z nikim nie zbuduje tyle nakładów,kiełbasy wyborczej i raptem 33% PO dogada się z PSL i będą mieć 41%.

 • expel

  Oceniono 24 razy 18

  Ale wstyd dla Dolnego Śląska.

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 23 razy 17

  Przegraliście i Spieprzajcie
  Dziady nowogrodzkie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX