Wybory samorządowe 2018. Exit poll - wysoki wynik PSL. Ludowcy na trzeciej pozycji

Wybory samorządowe 2018. Polskie Stronnictwo Ludowe zajęło trzecie miejsce w wyborach samorządowych do sejmików z wynikiem 16,6 proc. - wynika z sondażu exit poll Ipsos dla TVN, TVP i Polsatu.

Wynik exit poll Polskiego Stronnictwa Ludowego w wyborach samorządowych to 16,6 proc., co oznacza, że partia Władysława Kosiniaka-Kamysza w skali ogólnopolskiej w wyborach do sejmików zajęła trzecie miejsce, po Prawie i Sprawiedliwości i Koalicji Obywtaelskiej.

Wynik PSL-u jest zaskakujący biorąc pod uwagę fakt, iż jeszcze kilka dni przed wyborami sondaż CBOS dawał ludowcom 7 proc. poparcia.

Poparcie dla PSL w wyborach samorządowych 2014

Poparcie dla Polskiego Stronnictwa Ludowego w wyborach samorządowych w 2014 r. było jednak o kilka punktów procentowych wyższe. Wyniosło wówczas 23,88 proc.

Wynik PSL-u wzbudził jednak wtedy kontrowersje. Wiele osób argumentowało, że był  on efektem książeczek do głosowania, w których ludowcy znajdowali się na pierwszej stronie.

Więcej o:
Komentarze (119)
Wybory samorządowe 2018. Wysoki wynik exit poll PSL. Ludowcy na trzeciej pozycji
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 57 razy 41

  czyli w koalicji z KO mogą liczyć na 42% poparcia a Kaczyński ze swoim pieskiem Kukizem na max 38% och jak mi jest strasznie przykro ;-) pisiesyny

 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 38 razy 24

  A Matołżesz się podnieca 32%, a tu opozycja ma zdecydowanie więcej.

  PRECZ Z PISUAREM!

 • przemek05

  Oceniono 21 razy 17

  PiS'owi nie udalo sie zniszczyć PSL'u. Jak widac, tradycja Mikołajczyka, walczącego z komuną kartką wyborczą, do wielu przemawia bardziej, niż Wyklęci, z którymi utożsamia się PiS. Z tym, że PSL ma prawo do Mikołajczyka, a związek PiS'u z Wyklętymi jest co najmniej problematyczny.

 • maaac

  Oceniono 27 razy 17

  A mówiłem? No? No?! A teraz zaczną spływać wyniki i zacznie się wycie PiSowców o oszustwie wyborczym. Bo ludzie wrodzy PiSowi dalej mogli kłamać ankieterom lub odmawiać odpowiedzi.

 • kkrispl

  Oceniono 17 razy 15

  No pis-dzielce to teraz czysta matematyka, dodajcie słupki Koalicji i Psl plus lokalsi i kto wygrał w sejmikach???? Mozecie sobie w tvp info pokazywać te niebieskie województwa, ważne kto stworzy koalicję. Owszem procentowo macie te 32% ale problem w tym, że 68% was nie chce. I co byście nie zrobili dobra zmiana złodziei tam nie zawita. Wszystkie duże miasta was nie chcą i przegrywacie z kretesem mimo szczucia w reżimowej dzień i noc. Co ku--wa nie włączę to albo Smoleńsk albo Kaczyński i "tęgie głowy inaczej" jak Morawiecki i w kółko przez osiem ostatnich lat.... i tak do obesrania. Wybaczcie, ale naród wam pokazuje, że tego nie zdzierży...

 • flemming

  Oceniono 23 razy 13

  Nie udał się szaleńczy atak Goebellsów PiS na PSL. Nie obili wsi. Wieś wybrała PSL. Gratulacje dla zielonych, zapamiętać te oszczerstwa kaczyńskiego i morawieckiego na PSL, zapamietać haniebną rolę TVPiS.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX