Wybory samorządowe 2018. PiS świętuje zwycięstwo. Kaczyński: Rozpoczęła się kampania wyborcza

Wybory samorządowe 2018. - Wygraliśmy po raz czwarty, z wynikiem, który dobrze wróży, jeśli chodzi o przyszłość, a w szczególności wybory parlamentarne. To dobra wróżba - mówił na wieczorze wyborczym PiS Jarosław Kaczyński. Komentował w ten sposób wyniki exit poll po wyborach samorządowych.

Według sondażu exit poll pracowni Ipsos dla TVP, TVN i Polsatu w tegorocznych wyborach samorządowych w głosowaniu do sejmików zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 32,3 proc. Na drugim miejscu Koalicja Obywatelska (Platforma Obywatelska i Nowoczesna).

W wyborach samorządowych na prezydenta Warszawy według exit poll w pierwszej turze zwyciężył Rafał Trzaskowski z wynikiem 54,1 proc. Drugie miejsce zajął Patryk Jaki - 30,9 proc.

- Chciałbym rozpocząć od nowej tradycji: pogratulować Rafałowi Trzaskowskiemu  i życzyć mu powodzenia. Im lepiej będzie mu szło, tym lepiej będzie rozwijała się Warszawa. Dlatego trzymam kciuki, jeżeli będzie chciał, zawsze będzie mógł liczyć na moją pomoc - skomentował warszawskie wyniki kandydat na prezydenta stolicy Patryk Jaki.

- Chciałbym powiedzieć, że mogłem zrobić coś więcej, ale to byłaby nieprawda. Zrobiliśmy wszystko, co dało się zrobić. Wiele wskazuje na to, że to najlepszy wynik naszej formacji od lat tutaj. Czasem jest tak, że szklanego sufitu nie da się przebić. Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. Co najważniejsze, naszą ciężką pracą dołożyliśmy nie cegiełkę, ale cegłę do tego, że Zjednoczona Prawica wygrała kolejne wybory

- dodał.

Jarosław Kaczyński o ogólnopolskich wynikach wyborów samorządowych 2018

- Musimy zachować spokój, ale jeśli to, co jest w tej chwili, będzie potwierdzone, przynajmniej generalnie, to będziemy mogli starać się o władzę w wielu miejscach, jeśli chodzi o sejmiki samorządowe, w wielu miastach walczyć w drugiej rundzie. Będziemy musieli bardzo ciężko pracować w ciągu kolejnego roku - mówił na wieczorze wyborczym krótko po ogłoszeniu wyników prezes PiS Jarosław Kaczyński.

- Bardzo bym chciał, żeby kolejne wybory w Polsce przebiegały w lepszej atmosferze, żeby tego, co nazywa się w nowopolszczyźnie "fakes newsem" było dużo mniej, żeby każdy podejmował decyzję taką, jaką uważa, żeby każdy Polak wiedział, że w ciągu 4 lata rządów PiS Polska poszła mocno do przodu pod wieloma względami

- dodał prezes PiS.

- Rozpoczęła się kampania wyborcza, która będzie miała swój koniec w maju 2020 r. Kawał ciężkiej roboty przed nami, ale damy radę

- mówił Kaczyński.

Wybory 2018. Mateusz Morawiecki: Chcę podziękować kapitanowi naszej drużyny

- Jeśli potwierdzą się te sondaże, będzie to jeden z najlepszych wyników w ogóle w historii III RP, ale jeszcze zaczekajmy. Najważniejsze to praca, pokora i służba, czyli dalsza ciężka praca na rzecz zwycięstwa w wyborach do Parlamentu Europejskiego i do parlamentu naszego za rok. To jest w zasięgu ręki - komentował premier Mateusz Morawiecki.

- Dotarcie do wyborców jest najważniejszą rzeczą, coraz lepiej to robimy, musimy pewne rzeczy jeszcze poprawić, mamy szansę na dotarcie do wszystkich Polaków i przekonanie ich do siebie. Rok po roku przekonujemy do siebie coraz więcej obywateli

- dodał.

- Bardzo chciałbym podziękować kapitanowi naszej drużyny, prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu - mówił Morawiecki.

Rozległy się okrzyki "Jarosław, Jarosław!". - Dziękuję państwu, ale ten pan ma na imię Mateusz - zażartował Jarosław Kaczyński.

Więcej o: