Jarosław Kaczyński komentuje decyzję TSUE: "Będziemy bronić naszych interesów"

Jarosław Kaczyński podczas wiecu wyborczego PiS w Zamościu odniósł się do decyzji Trybunału Sprawiedliwości UE ws. zawieszenia ustawy o Sądzie Najwyższym. "Będziemy bronić naszych interesów" - zapowiedział.

Trybunał Sprawiedliwości UE zdecydował o zawieszeniu niektórych przepisów nowej ustawy o Sądzie Najwyższym. Zatrzymano m.in. przejście sędziów w stan spoczynku i procedurę wybierania ich następców. 

Jarosław Kaczyński o decyzji TSUE: "Będziemy bronić naszych interesów"

Decyzję tę skomentował Jarosław Kaczyński podczas wiecu wyborczego PiS w Zamościu. Nazwał ją "wstępną decyzją" i zapewnił, że Polska będzie się od niej odwoływać. - Jesteśmy członkami UE i będziemy przestrzegać prawa UE, ale będziemy oczywiście korzystali także z naszych praw. Mamy także prawo do odwołania - stwierdził.

- Będziemy się od niej odwoływali, robili wszystko to, co robią w tej sytuacji normalne, broniące swoich interesów państwa europejskie. Ale w ramach prawa europejskiego i przy założeniu, że prawo europejskie jest obowiązujące wobec wszystkich państw, które są członkami UE - dodał Jarosław Kaczyński.

- Myśmy podpisali traktaty, będziemy ich przestrzegać, ale powtarzam: będziemy też bronić naszych interesów - podsumował.

Więcej o: