Wybory samorządowe 2018. Agnieszka Holland poparła Martę Lempart. "Przyszedł czas na odnowę"

Wybory samorządowe 2018. Agnieszka Holland udzieliła poparcia w wyborach na prezydenta Wrocławia i do rady miasta stolicy Dolnego Śląska Marcie Lempart - kandydatce KWW Wrocław dla Wszystkich. - Nie zmarnujcie swojego głosu - apeluje artystka.

Reżyserka Agnieszka Holland opublikowała na Facebooku film, w którym zwróciła się do wrocławian z prośbą o oddanie głosu na Martę Lempart w wyborach samorządowych 2018 na prezydenta Wrocławia i do rady tego miasta.

- Marta jest nie tylko wspaniałą, energiczną, odważną działaczką kobiecą - mówi Holland. - Walczy nie tylko o prawa kobiet i o prawa niepełnosprawnych, ale również o to, żeby samorząd był naprawdę demokratyczny, żeby wyrażał potrzeby mieszkańców - wszystkich mieszkańców, żeby nie było gorszych i lepszych, żeby miasto służyło ludziom i żeby miasto było przestrzenią, w jakiej ludzie mogą się naprawdę spotykać i samorealizować - podkreśla.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

Wybory samorządowe Wrocław. Agnieszka Holland popiera Martę Lempart

Zdaniem reżyserki, KWW Wrocław dla Wszystkich to "grupa ludzi kompetentnych, energicznych, młodych, niezależnych, niepartyjnych". - Jest najlepszym gwarantem, że ten program, który oni mają, ma sens i może zostać wprowadzony - dodaje Holland.

- Wydaje mi się, że przyszedł czas na odnowę, również personalną odnowę samorządów - podkreśla reżyserka. - Bardzo proszę, nie zmarnujcie swojego głosu - apeluje na końcu nagrania.

Niedawno Lempart poparła także polityk Joanna Scheuring-Wielgus. Marta Lempart według sondażu dla Polska Presse w wyborach prezydenckich może liczyć na 5,8 proc. głosów.

Katarzyna Lubnauer dla Gazeta.pl: Morawiecki okazał się człowiekiem, który nienawidzi ludzi

Więcej o: