Hanna Zdanowska o swoim procesie: Nie sądzę, by to Jarosław Kaczyński stał za decyzją o ataku na mnie

Wybory samorządowe 2018. Hanna Zdanowska uważa, że atak na jej osobę to zaplanowana akcja. Ocenia jednak, że decyzja o niej nie zapadła w gabinecie Jarosława Kaczyńskiego, którego uważa za "wytrawnego polityka".

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska udzieliła wywiadu dla “Wirtualnej Polski”. Dziennikarz Michał Wróblewski zapytał ją m.in. o to, czy prezydent Łodzi wyśle kwiaty na Nowogrodzką, ze względu na to, że PiS zapewnił jej rozgłos, który sprawił, że “w kilka dni najważniejszym prezydentem w Polsce”.

Przypomnijmy, że pod koniec września została prawomocnie skazana za poświadczenie nieprawdy. Hanna Zdanowska była oskarżona o poświadczenie nieprawdy w dokumentach, m.in. dzięki którym jej życiowy partner Włodzimierz G. otrzymał z Banku Pocztowego kredyt w wysokości 200 tys. złotych. Po ogłoszeniu wyroku głos zabrał m.in Jacek Sasin, mówiąc że nie ma możliwości, aby objęła ona urząd prezydenta.

Hanna Zdanowska czuje się osobą uczciwą. “Będę dalej dochodziła swoich praw”


W odpowiedzi Hanna Zdanowska powiedziała, że nigdy nie zabiegała o takie zainteresowanie i wolałaby powoli i bez rozgłosu rozwijać miasto Łódź. Zdaniem prezydent Łodzi działania partii rządzącej skierowane przeciwko niej są szokujące, dodała że:

Tak naprawdę pretekstu szukano już od dłuższego czasu. To, co robi dziś PiS wobec mnie, jest tylko tego zwieńczeniem. Ale ja nie jestem prezydentem, który "warczy” na rząd, jak wyraził się niedawno o samorządowcach prezes Kaczyński. Wręcz przeciwnie, jestem od wielu lat prezydentem, który starał się współpracować z każdym rządem – dla dobra Łodzi.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

Prezydent Łodzi odniosła się także do słów ministra Jacka Sasina, który nazwał ją “przestępcą". - Nie rozumiem, jak mężczyzna może wyrażać się tak o kobiecie. Ale abstrahując od tego: od początku powtarzam, że sprawa, która spowodowała takie perturbacje, to nie jest sprawa prosta. Przeciwnie – jest to sprawa nakręcana przez polityków PiS, tylko i wyłącznie. - skomentowała Hanna Zdanowska, podkreślając, że wyrok sądu apelacyjnego jest inny niż wyrok pierwotny, a ona sama ma zamiar walczyć o swoje prawa, wykorzystując całą przysługującą jej ścieżkę prawną.

Przypomnijmy, że w czwartek przedstawiciele KWW Hanny Zdanowskiej złożyli wniosek o odwołanie Zbigniewa Raua z funkcji wojewody łódzkiego. Ich zdaniem Rau zachował się jak "działacz partyjny" i "angażuje się w kampanię wyborczą". 

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska: Nie sądzę, by to Jarosław Kaczyński stał za decyzją o ataku na mnie


Hanna Zdanowska powiedziała, że spotyka wielu wyborców PiS, którzy są zbulwersowani frontalnym atakiem na jej osobę. Oceniła także, że Prawo i Sprawiedliwość nie rozumie nastrojów społecznych, ani samorządu, dlatego ich działania skierowane przeciwko urzędującej prezydent Łodzi obróciły się na niekorzyść partii rządzącej. Zapytana o osobę Jarosława Kaczyńskiego odpowiedziała:

Nie sądzę, by to on (Jarosław Kaczyński - red) stał za decyzją o ataku na mnie. Prezes Kaczyński, zdaje się, nawet nie wypowiadał się na mój temat. Uważam Jarosława Kaczyńskiego za wytrawnego polityka. Myślę, że przewidziałby społeczną reakcję na działania polityków jego partii wobec mnie.

Hanna Zdanowska: “Nie zasłużyłam na miano przestępcy”


Michał Wróblewski zapytał Hannę Zdanowską także o to, czy ogląda telewizję publiczną. - Nazywają mnie tam przestępcą codziennie, odmieniają to przez wszystkie przypadki. Przykre to jest, każdy człowiek słysząc takie kłamstwa i oszczerstwa, przejmowałby się. Zwłaszcza, jeśli czuje się osobą uczciwą. Nie zasłużyłam na miano przestępcy. Ale świat PiS i mediów publicznych rządzi się innymi prawami. Oni mają jasne zadanie: szkalować i niszczyć ludzi, z którymi nie jest im po drodze - odpowiedziała urzędująca prezydent Łodzi. Zapytana o to, czy wystąpi z Platformy Obywatelskiej powiedziała, że nie ma ku temu powodów i że czuje duże wsparcie ze strony swoich koleżanek i kolegów z partii.

Wybory samorządowe 2018 Łódź - Hanna Zdanowska wygrywa według sondaży

Hanna Zdanowska wygrałaby wybory samorządowe 2018 w Łodzi - to wynik sondażu Kantar Millward Brown dla "Faktów" TVN. Przewaga Zdanowskiej nad kandydatem PiS jest duża - może liczyć na 62 proc. poparcia. 

Mogłaby zatem wygrać wybory już w I turze. Jej kontrkandydat, wspierany przez PiS Waldemar Buda może liczyć na 14 proc. głosów.

Czarzasty: My jako SLD nie mieliśmy dylematów czy wyrzucić panią Zdanowską z partii

Więcej o:
Komentarze (104)
Wybory samorządowe 2018. Hanna Zdanowska o swoim procesie: Nie sądzę, by to Jarosław Kaczyński stał za decyzją o ataku na mnie
Zaloguj się
 • spyderman2

  Oceniono 27 razy 15

  pisowskie czerwone komuszyska nie cofną się przed niczym aby kraść coraz więcej. u nas też szantażują że jak ujawnisz o nich prawdę to zablokują awans w państwowej spółce. dobrze że Łódź pogoniła tę bandę i nie dała się zastraszyć

 • selena-0

  Oceniono 16 razy 12

  Zdanowska nie podlizuj się kaczynskiemu, mówiąc o nim , ze to wytrawny polityk. Te słowa psuja twoją reputację, bo jak można o kimś takim, który jest odpowiedzialny za sprawcę tych wszystkich konstytucyjnych przestępstw ...mówić , że to wytrawny polityk, ...

 • spyderman2

  Oceniono 24 razy 12

  cześc czerwone pisowskie komuszki
  to ile dostał na start 30 letni syn riczarda obatela szmalcownika czarnekciego w państowej-spółce, którą to robotę załatwił mu bankster matołuszek-kłamczuszek, który szydzi z kalekiego kubicy?

 • wikal

  Oceniono 15 razy 11

  Pis w Łodzi prawie nie prowadzi kampanii, bo jest tu wyjątkowo niepopularne. Pani Zdanowska zaś jest bardzo popularna. to najlepszy prezydent, jakiego mieliśmy od lat, choć nie ustrzegła się błędów. Ale to pis popełniło największy błąd wysyłając do nas idiotę Sasina, a później wysyłając polecenia z centrali do wojewody, który jest postrzegany jako posłuszny politruk i nikt go tu praktycznie nie zna. Pogróżki pisowskich komuszków tylko napędziły prezydent Zdanowskiej elektoratu i popularności. Wygra w cuglach w I turze i wtedy zobaczymy jak pis oleje ok. 70% głosów mieszkańców prawie milionowego miasta. My im tego na pewno nie ułatwimy. Jeśli misja pana Sasina miała nas przestraszyć, to doniosła odwrotny skutek - rozwścieczyła mieszkańców. Nawet większość wyborców pisu nie zagłosuje na pana z Turku, który rozdaje torty na ulicy, ale program ma po prostu śmieszny. Najlepsze są: obietnica zlikwidowania korków bo pan tak mówi, tylko nie podaje sposobu na to. Kupi nowoczesne tramwaje, tylko za co? Jeden kosztuje 7 baniek, a Łódź ich potrzebuje około setki. Skąd na to weźmie pieniądze? Pani Zdanowska zakupiła używane tramwaje z Niemiec za 1/5 ceny i oddała je do remontu, ludzie maja robotę, a te wyremontowane maja być na chodzie już niedługo - zobaczymy. Mieszkanie prawem, nie towarem? Brzmi znajomo? Pamiętam z czasów komuny. Ograniczenie napływu emigrantów - ulubiony kawałek pisu. W Łodzi nie działa, bo gdyby nie Ukraińcy, to nowe mieszkania w ogóle by u nas nie powstawały. Kolega z kuzynem prowadzą firmę budowlaną i mówią, że bez nich dawno by już musieli ją zamknąć,bo nie ma ludzi do roboty. Jakie więc mieszkania chciałby rozumiem rozdawać rodzinom pan Buda na zasadzie prawa do nich? Bez zapłaty? Dziury w ziemi zamiast mieszkań? A obecnie mieszkania sprzedają się w Łodzi jak ciepłe bułeczki. Ludzie rezerwują je jeszcze przed oddaniem do użytku, często na podstawie planów. Program pana Budy to zbiór sloganów, za panią Zdanowską stoją fakty. Ponadto pamiętamy jeszcze prezydenta Kropiwnickiego - z nadania pisu. Pierwsza kadencja jeszcze uszła w tłoku, ale w drugiej pan prezydent doprowadził miasto do zapaści. Głównie poróżowiał i organizował konkursy dla dzieci i młodzieży. Dlatego pis nie ma czego szukać w Łodzi. I odradzam wprowadzenie komisarza panie Sasin, bo kij ma dwa końce. I tym drugim możecie porządnie oberwać.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 12 razy 8

  Jeśli Pani Zdanowska jest przestępcą to Jacek Sasin, główny organizator prywatnej wycieczki samolotem rządowym, jest zbrodniarzem.

  Inicjatorem ataku na Panią Zdanowską jest Jarosław Kaczyński we własnej osobie (niezależnie od tego kto mu sprzedał tak durny pomysł). Każde inne twierdzenie to herezja, przecież PiS to on, bez niego nie ma PiS.

 • wujtommy102

  Oceniono 10 razy 6

  Nic nie dzieje się w PIS bez wcześniejszej inspiracji ze strony Oberprezesa

 • czechy11

  Oceniono 5 razy 5

  Okupant PiS 21 musi zostać bezwzglednievukarany przez społeczeństwo !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX