Kandydatka PiS z Nowego Sącza zaapelowała do Kurskiego. Chce nazwy miasta w prognozie pogody

Wybory samorządowe 2018. Iwona Mularczyk, żona posła i kandydatka PiS na prezydenta Nowego Sącza, zaapelowała do prezesa TVP. Mularczyk domaga się umieszczenia na mapach pogodowych miasta, w którym kandyduje.

Iwona Mularczyk, kandydatka na prezydenta Nowego Sącza i żona posła Arkadiusza Mularczyka z PiS zwróciła się z apelem do prezesa TVP Jacka Kurskiego. Czego się domaga? By w prognozach pogody umieszczać na mapach Nowy Sącz. Kandydatka wystosowała w tej sprawie nawet specjalny list.

Sprawa ulokowania na mapach pogodowych nazwy Nowego Sącza powraca co jakiś czas cyklicznie i od wielu lat sukcesywnie przybywa zwolenników takiego właśnie narzędzia promocji miasta

- czytamy w piśmie, który Mularczyk umieściła na Twitterze.

Wybory samorządowe 2018. Iwona Mularczyk apeluje do Jacka Kurskiego

"Sądeczanie uważają, że Nowy Sącz będący centrum ważnego pod względem turystycznym subregionu zasługuje na to, aby nazwa tegoż właśnie miasta pojawiała się na mapach i przypominała wszystkim widzom na terenie całego kraju o wspaniałym i pełnym uroku oraz walorów turystycznych regionie naszego kraju, również o ważnym subregionie w Małopolsce" - stwierdziła i dodała, że jest to prośba składana w imieniu mieszkańców miasta. 

"Dziękuję za list. Interesująca propozycja. Mam pewien pomysł. Dziś odpowiem" - odpowiedział Jacek Kurski, prezes TVP.

Więcej o: