Nowy sondaż dla "Faktów" i TVN24: Trzaskowski wygra w pierwszej i drugiej turze

Z najnowszego sondażu wyborczego przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown dla TVN24 i "Faktów" wynika, że w pierwszej turze wyborów samorządowych w Warszawie Rafał Trzaskowski zdobędzie 42 procent poparcia, a Patryk Jaki 30 procent. Trzaskowski może również ze znaczną przewagą wygrać w drugiej turze.

Opublikowano wyniki sondażu przeprowadzonego na zlecenie TVN24 i "Faktów" w ostatnich dwóch dniach na reprezentatywnej grupie 1028 mieszkańców Warszawy.

Wybory samorządowe Warszawa. 

Z sondażu wynika, że kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski zdobędzie w pierwszej turze wyborów 42-procentowe poparcie, a kandydat Zjednoczonej Prawicy Patryk Jaki - 30 procent głosów.

Na trzecim miejscu w sondażu uplasowało się aż trzech kandydatów: Jan Śpiewak, Andrzej Rozenek i Justyna Glusman (wszyscy z 3-procentowym poparciem). 

Na kolejnym miejscu znalazł się Marek Jakubiak, który zdobył 2 procent głosów. Po 1 procencie głosów otrzymali Janusz Korwin-Mikke, Jacek Wojciechowicz, Piotr Ikonowicz i Jakub Stefaniak. 

Sondaż Millward Brown. W drugiej turze wygra Trzaskowski

Z sondażu wynika, że w Warszawie odbędzie się druga tura wyborów samorządowych, bo żaden z kandydatów nie zdobędzie w pierwszej turze 50 procent głosów wyborców. 

Z deklaracji respondentów wynika, że na Rafała Trzaskowskiego zagłosowałoby 59 proc. ankietowanych, a na Patryka Jakiego - 30 procent, czyli tyle samo, ile w pierwszej turze. 

11 procent ankietowanych odpowiedziało, że nie wie jeszcze, na kogo zagłosowaliby w drugiej turze wyborów samorządowych.

Więcej o: