Wybory samorządowe 2018. Poseł PiS Dominik Tarczyński wpłacił 20 tys. na WOŚP. "Serdecznie dziękujemy!"

Wybory samorządowe 2018. Poseł Dominik Tarczyński przegrał proces z kandydatem na prezydenta Kielc Bogdanem Wentą. Wyrokiem sądu musiał wpłacić 20 tys. zł na Fundację WOŚP. Uczynił tak, za co Orkiestra mu podziękowała.

Poseł PiS Dominik Tarczyński zgodnie z wyrokiem sądu przelał na konto Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 20 tys. zł. O fakcie poinformowała sama fundacja na Twitterze.

"Informujemy, iż Dominik Tarczyński, wykonując postanowienie Sądu Apelacyjnego w Krakowie, wsparł działalność statutową Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, wpłacając na konto Fundacji 20000 PLN. Serdecznie dziękujemy!" - czytamy.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

Wybory samorządowe Kielce. Bogdan Wenta wygrał z Dominikiem Tarczyńskim

Pod koniec września polityk przegrał proces z Bogdanem Wentą, byłym trenerem polskich szczypiornistów i obecnym kandydatem na prezydenta Kielc. Wenta wytoczył Tarczyńskiemu proces w trybie wyborczym za wpis na Twitterze.

Bogdan Wenta, europoseł PO, rzucił polskim paszportem i przyjął niemieckie obywatelstwo, aby służyć Niemcom za marki i euro, okazuje się być także byłym członkiem ZOMO! Teraz kandyduje na prezydenta Kielc. Oto wysportowany Niemiec, który trenował pałowanie na głowach Polaków. Dno

- napisał Tarczyński 24 września.

Wybory samorządowe 2018. Dominik Tarczyński przegrał proces w trybie wyborczym

Sąd uznał, że celem Tarczyńskiego był wpływ na zachowanie wyborców. Dodała, że politykowi chodziło o zdyskredytowanie Bogdana Wenty jako kandydata na prezydenta miasta.

Poseł PiS odwołał się do Sądu Apelacyjnego, ten jednak podtrzymał wyrok Sądu Okręgowego w Kielcach. Poza wpłatą pieniędzy na WOŚP polityk musiał też zamieścić przeprosiny.

Włodzimierz Czarzasty w porannej rozmowie Gazeta.pl

Więcej o: