NBP współfinansuje nowy kierunek w szkole Tadeusza Rydzyka. Uczelnia dostała prawie ćwierć miliona zł

Toruń. Uczelnia ojca Tadeusza Rydzyka dostała od Narodowego Banku Polskiego dofinansowanie na nowy kierunek - podyplomowe studia "Polityka gospodarcza, finanse i bankowość". NBP wsparł szkołę kwotą ponad 246 tys. zł.

Narodowy Bank Polski współfinansuje nowy kierunek na uczelni ojca Tadeusza Rydzyka. Polski bank centralny wsparł Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu kwotą 246 tys. zł - dowiedział się Polsatnews.pl.

Toruń. Nowy kierunek Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej współfinansowany przez NBP

Podyplomowe studia "Polityka gospodarcza, finanse i bankowość" mają trwać dwa semestry. Jednym z kryteriów rekrutacji jest "opinia księdza proboszcza".

Polsatnews.pl zapytał NBP o innych uczestników konkursu na dofinansowanie projektów z zakresu edukacji ekonomicznej, o to, czy bank wspiera też inne kierunki uczelni Rydzyka oraz o to, czy NBP nie razi, że kandydaci na studia muszą przedstawić opinię proboszcza.

NBP wsparł uczelnię ojca Tadeusza Rydzyka kwotą 246 290 zł

W przesłanej portalowi odpowiedzi NBP przyznał, że dofinansował projekt kwotą 246 290 zł. Dodał, że za organizację studiów - w tym zasady rekrutacji - odpowiada WSKSiM. "W ostatnich latach, w ramach działalności edukacyjnej, Narodowy Bank Polski dofinansował wiele kierunków studiów podyplomowych zrealizowanych przez kilkanaście uczelni na terenie całego kraju (państwowych i prywatnych)" - podkreślił bank. Aktualnie wspomaga projekty UW, SGH czy Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu została założona w 2001 roku przez dyrektora Radia Maryja i TV Trwam o. dr. Tadeusza Rydzyka. Duchowny był też jej pierwszym rektorem (do 2006 r.) Uczelnia należy do fundacji Rydzyka Lux Veritatis.

Czarzasty: Widocznie jest tak, że opozycja ma braki

Więcej o:
Komentarze (96)
NBP współfinansuje nowy kierunek w szkole Tadeusza Rydzyka. Uczelnia dostała prawie ćwierć miliona zł
Zaloguj się
 • jurek4491

  Oceniono 19 razy 17

  Tadek tumani społeczeństwo i żyje na krzywy ryj jaj hrabia , nie robi NIC a tylko szczuje i żebrze o kasę bo Radio Maryja i Telewizja Trwam pada na pysk tak jest źle z jego korporacją .
  Co to jest za kraj że utrzymuje takich darmozjadów .

 • czternascie87plus1

  Oceniono 14 razy 12

  Specjalizacja: molestowanie dzieci

 • mam.swoj.mozg.2

  Oceniono 15 razy 11

  DOJNAZMIANA PRZY KORYCIE

 • swietyszczur

  Oceniono 8 razy 8

  Polska PiSowska to eldorado dla Kosciola , zasysa pieniadze podatnikow ile moze .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX