Wybory samorządowe. Warszawa do Patryka Jakiego: "daj sobie ze mną spokój". To nowy spot PO

Wybory samorządowe 2018 coraz bliżej, a Platforma Obywatelska zaprezentowała właśnie nowy spot wyborczy. Jego bohaterką jest... Warszawa, która bezpośrednio zwraca się do kandydata Zjednoczonej Prawicy Patryka Jakiego i prosi go, żeby "dał sobie z nią spokój".

Platforma Obywatelska zaprezentowała na Twitterze nowy spot wyborczy. Widzimy w nim ujęcia Warszawy, którym towarzyszy narracja zza kadru. Kobiecy głos zwraca się w imieniu stolicy bezpośrednio do kandydata Zjednoczonej Prawicy.

Wybory samorządowe 2018. Jaki "nie przykleił serduszka i uderzył w WOŚP"

Twórcy nagrania odnoszą się do prowadzonej przez Patryka Jakiego kampanii, jego obietnic wyborczych, a także niektórych wpadek kandydata.

- Cześć, Patryk. To ja, Warszawa. Słabo się znamy, to prawda, ale musisz przestać mnie mylić z Pragą, zamieniać raz na Sofię, raz na Dubaj. Za dużo przeszłam, żeby się łapać na takie tanie zagrywki (...) - słyszymy w spocie.

Dalej widzimy ujęcia Warszawy i jej mieszkańców, a także przebitki ze zdjęć ilustrujących kolejne etapy kampanii Jakiego.

- W tym mieście szanuje się charakter i odwagę, spotkasz tu ludzi chcących pomagać, wrażliwych, z sercem. Ty chyba masz z tym problem - mówi w imieniu Warszawy narratorka spotu.

Na nagraniu widać też przebitki ze zdjęć stylizowanych na doniesienia prasowe. Na ich nagłówkach można przeczytać, że Jaki "nie przykleił serduszka i uderzył w WOŚP" i "błysnął angielskim w Sofii" 

Patryk Jaki w spocie PO. "Daj sobie ze mną spokój"

Na niektórych ujęciach widać mieszkańców stolicy spacerujących ulicami, na innych - wiwatujących z flagami Unii Europejskiej i Polski w rękach.

- Dotknięta hekatombą bomby nie mogę się zgodzić na akceptację faszystowskich i rasistowskich haseł, które tobie na marszach nie przeszkadzają. Odwiedzają mnie ludzie z całego świata. Myślę, że miałbyś problem się z nimi dogadać. Jestem przyjazna, otwarta dla wszystkich. Również to ci nie odpowiada - słyszymy.

Na jednym z ujęć na drugim planie widać Rafała Trzaskowskiego, kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy, który rozmawia z mieszkańcami.

Spot kończy się słowami:

- Wiesz co. Nie rozumiesz mnie, nie znasz. Może kiedyś dojrzejesz, ale na razie daj sobie ze mną spokój.

Od radnego do zastępcy ministra. Kariera Patryka Jakiego

Więcej o: