Jarosław Kaczyński zaskoczył przewidywaniami o wynik wyborów w dużych miastach

Jarosław Kaczyński podczas rozmowy z Dorotą Gawryluk nie przeczył stwierdzeniu, że jeśli chodzi o duże miasta, PiS ma małe szanse w wyborach samorządowych. Prezes odniósł się też do słów Mateusza Morawieckiego na temat wypadku Roberta Kubicy.

Jarosław Kaczyński był wieczorem gościem programu "Wydarzenia i Opinie". Z prezesem PiS rozmawiała Dorota Gawryluk. W trakcie spotkania pojawiło się wiele wątków, ale rozmowa była zdominowana, co oczywiste, przez temat wyborów samorządowych.

Jarosław Kaczyński: Nie zaproponowałem Jakiemu członkostwa w PiS

Gawryluk zapytała m.in. o bezpartyjność Patryka Jakiego. - Czy już pan zaproponował Patrykowi Jakiemu członkostwo w Prawie i Sprawiedliwości? - zapytała Gawryluk.

- Nie zaproponowałem, on chce być bezpartyjny, to jego decyzja, my nikogo siłą nie ciągniemy do naszej partii. Nie przekupujemy, żeby był u nas. Uważam, że to jest polityk, który może się świetnie sprawdzić w roli samorządowca - stwierdził Kaczyński. Gawryluk zapytała, jak będzie się spełniał w tej roli, jeśli przegra wybory.  - Ale wygra - powiedział Kaczyński i się zaśmiał. - Ja po prostu naprawdę wierzę, że oni wygrają (Jaki i Wasserman - red.), to są świetni ludzie, tacy ludzie powinni przejmować władzę w Polsce, w samorządach - powiedział prezes PiS.

PiS nie radzi sobie w miastach z powodu "osobistego statusu mieszkańców"

Na stwierdzenie prowadzącej, że nie ma zbyt dużo nadziei, by PiS wygrał w dużych miastach, Kaczyński odparł: - Dlaczego pani uważa, że nie ma nadziei? Ja mam taką nadzieję. Zgodził się jednak w końcu z Gawryluk, że PiS ma w dużych ośrodkach trudniej. - Być może jest tu oddziaływanie różnych czynników  - powiedział i dodał, że wpływ na tę sytuację może mieć "osobisty status osób, które żyją w dużych miastach, który jest lepszy niż w całym kraju". - Jestem przekonany, że młode pokolenie naszych polityków przekona także duże miasta - stwierdził.

Ciekawej odpowiedzi udzielił Kaczyński, gdy Gawryluk zapytała, co uzna za sukces w wyborach samorządowych. - My chcemy wygrać w jak największej ilości sejmików - stwierdził, nie wspominając o miastach.

Kaczyński komentuje słowa Morawieckiego o Kubicy

Kaczyński odniósł się podczas rozmowy także do słów Mateusza Morawieckiego na temat wypadku Roberta Kubicy. - Premier Mateusz Morawiecki jest człowiekiem, jak każdy inny. Czasem sobie tam pogadał w przeszłości. Współpracował z nami od lat, to chcę bardzo mocno podkreślić, bardzo nam pomagał, pomagał w przygotowaniu programu ekonomicznego. Dokonał rzeczy naprawdę wielkich - powiedział Kaczyński.

Pod koniec programu Gawryluk zapytała prezesa, dlaczego nie on stoi na czele rządu.  - Morawiecki jest ode mnie młodszy, silniejszy i zdolniejszy, i dlatego powinien być premierem - stwierdził prezes.

Więcej o:
Komentarze (203)
Kaczyński o wyborach w dużych miastach [Wybory samorządowe 2018]
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 54 razy 46

  Pis przegrywa w dużych miastach. PiS przegrywa wśród ludzi bardziej wykształconych.
  Retoryka pisu trafia za to do ludzi którym się nie powiodło. Może mają nadzieję że dzięki PiSowi zamienią się z ludźmi sukcesu miejscami? To samo obiecywała rewolucja bolszewicka i też piciagnela za sobą ciemne masy.

 • jestem.z.pisu

  Oceniono 44 razy 34

  Ale taka jest prawda - Polską rządzą discopolowi Janusze, wybierani przez innych prostych discopolowych Januszy. A dzieje się tak, bo ynteligencja jest zbyt leniwa, by ruszyć dupy sprzed TV.

 • lew1313

  Oceniono 25 razy 21

  Fajne sa te słowa:
  "osobisty status osób, które żyją w dużych miastach, który jest lepszy niż w całym kraju"

  Czyli właśnie w tym prezes upatruje przyczyn, że PiS dostanie baty w duzych miastach..? Z powodu "statusu"..???

  Nie, panie prezesie. ten cytat byłby prawdziwy, gdyby brzmiał tak: "osobista kultura i inteligencja osób, które żyją w dużych miastach, która jest lepsza niż w całym kraju"

 • jurek4491

  Oceniono 22 razy 20

  PiSowi chodzi o SEJMIKA bo tam są unijne pieniądze dzielone .
  No i mamy sprawę tak oczywistą jak oczywista oczywistość , im nie chodzi o dobro kraju , tylko o PIENIĄDZE dla swoich .

 • jael53

  Oceniono 23 razy 19

  Młodzi politycy PiS to jedna wielka hatakumba. Komu mieliby zaimponować w większych miastach - lepiej od siebie wykształconym i umiejącym żyć bez czepiania się partyjnych klamek?

 • june-of-44

  Oceniono 25 razy 17

  Jaruś to "chłopak do wzięcia".
  Stary, samotny tetryk opowiadający publicznie identyczne pierdoły jak jego osobisty rachityczny premier z "Sowy & Przyjaciół". Ten sam kaliber zakłamania.

 • halfl-itra

  Oceniono 25 razy 15

  I znowu polityczny karzeł łże. Morawiecki nie jest żadnym premierem, a jedynie marionetką premiera. Nie podejmuje najważniejszych decyzji w państwie. Robi to, pociagając za sznureczki kłamliwego matołka, jego pan, gnom z Nowogrodzkiej.

 • korkodyl_nilowy

  Oceniono 16 razy 14

  CYT: Uważam, że [Jaki] to jest polityk, który może się świetnie sprawdzić w roli samorządowca

  Wyglada na to, ze jednak sie nie sprawdzi.
  Malo tego.
  Coraz wiecej wskazuje na to,
  ze rola pisiarni w destrukcji kraju
  dobiega konca.

 • fajny_indygo22

  Oceniono 36 razy 14

  Miasta to inteligencja ! Peryfernia to ciemnota na garnuszku proboszcza .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX