Cymański tłumaczy premiera z przekleństw na taśmach: Znalazł się bliżej ludzi, był zbyt idealny

Jacek Gądek
Słowa o "PiS-owskiej szarańczy" bardziej go zasmuciły, niż oburzyły, a o przekleństwach premiera Mateusza Morawieckiego na taśmach mówi: "wcześniej był zbyt idealny". Na finiszu kampanii wyborczej w Gazeta.pl rozmowa z Tadeuszem Cymańskim.

Kilka dni przed wyborami samorządowymi Tadeusz Cymański komentuje dla Gazeta.pl m.in. głośną wypowiedź Grzegorza Schetyny. Szef Platformy Obywatelskiej stwierdził podczas konwencji swojej partii: 

Musimy wygrać te wybory i zmobilizować wszystkie pozytywne siły i strząsnąć ze zdrowego drzewa naszego państwa PiS-owską szarańczę

Cymański potępia słowa przewodniczącego PO. - Nie czuję się ani PiS-owską, ani szarańczą. Te słowa były zupełnie i kompletnie niepotrzebne. Bardziej mnie zasmuciły niż oburzyły - stwierdził wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego PiS. - Fatalne są to słowa - dodał. 

Wybory samorządowe. Cymański: będzie sukces PiS

W dalszej części rozmowy polityk ocenił ujawnione niedawno taśmy, na których słychać Mateusza Morawieckiego. Kontrowersyjne wypowiedzi premiera przerywane są sporą liczbą przekleństw. - Paradoks jest taki, że on dzięki temu znalazł się bliżej ludzi. Nie dlatego, że wszyscy klną jak szewcy, ale dlatego, że premier był wcześniej taki za bardzo idealny - stwierdził Cymański.

Mimo ujawnionych taśm Cymański wierzy w sukces Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. - Sukces jest nam pisany. Mówię państwu: W tych wyborach będzie sukces - powiedział. 

Wybory samorządowe 2018 - kiedy są wybory?

Wybory samorządowe 2018 odbędą się w najbliższą niedzielę, 21 października. II turę zaplanowano po dwóch tygodniach - w niedzielę, 4 listopada. 

Więcej o: