Wybory samorządowe 2018. Wojewoda łódzki wzywa Hannę Zdanowską do rezygnacji

Wybory samorządowe 2018. Wojewoda łódzki Zbigniew Rau na konferencji poświęconej skazanej Hanny Zdanowskiej powiedział, że "osoba taka nie może w sposób trwały być prezydentem miasta". Wezwał ją także do rezygnacji z ubiegania się o stanowisko. Na sali słychać było oburzone reakcje.

Wojewoda łódzki zwołał w środę konferencję prasową w sprawie skazanej za poświadczenie nieprawdy prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej.

- Mogę stwierdzić, iż osoba taka nie może w sposób trwały być wójtem, burmistrzem, prezydentem miasta - powiedział wojewoda Zbigniew Rau. Wtedy z sali rozległy się okrzyki: "kłamstwo!".

Wybory samorządowe 2018. Hanna Zdanowska zachowała mandat

Wojewoda nie wygasił jednak mandatu prezydent Łodzi. - Gdyby nie fakt, iż kadencja Zdanowskiej dobiega końca, wszcząłbym postępowanie zmierzające do wygaszenia jej mandatu - mówił. - Jedynie dlatego, iż właśnie ze względu na koniec kadencji postępowanie takie nie mogłoby zostać ukończone, zaniechałem takiego kroku - dodał.

Zdaniem wojewody kandydowanie Zdanowskiej na prezydenta, "gdyby miało zakończyć się sukcesem", musiałoby doprowadzić do "poważnych komplikacji dla łódzkiego samorządu".

Wybory samorządowe Łódź. Zbigniew Rau wzywa Hannę Zdanowską do rezygnacji

Na koniec Rau wezwał Zdanowską do zrezygnowania o ubieganie się o stanowisko. W tle było słychać okrzyki "hańba".

Przypomnijmy, że 27 września Zdanowska została prawomocnie skazana na 20 tys. zł grzywny za poświadczenie nieprawdy w dokumentach, które złożyła ubiegając się o kredyt 10 lat temu. Jednocześnie ważą się losy Zdanowskiej w PO, której szef, Grzegorz Schetyna w poniedziałek ma ogłosić decyzję, czy prezydent Łodzi może nadal należeć do partii.

Szef NIK Krzysztof Kwiatkowski gościem porannej rozmowy Gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (168)
Wybory samorządowe 2018. Wojewoda łódzki wzywa Hannę Zdanowską do rezygnacji
Zaloguj się
 • psycholog11

  Oceniono 32 razy 32

  Jak prezes Kaczyński i grupa posłów złożyła podpisy pod listą obecności na obradach Sejmu na których ich nie było i każdy dostał za to 300 zł, to nie problem. Jak Zdanowska poświadczyła nieprawdę, która to nieprawda nikomu nic nie zabrała, a kredyt został spłacony to wielkie halo.

 • zalogujsie00

  Oceniono 27 razy 27

  Jak to się ma do kandydata na wójta Jadowa z listy PiS.
  KANDYDATA PIS PRAWOMOCNIE SKAZANEGO za fałszerstwa podpisów!!!

 • wujojano

  Oceniono 24 razy 22

  Dalszy ciąg PiS-owskiej hucpy obliczonej na ogłupienie elektoratu. Kto głupi, ten kupi. A panią prezydent Zdanowską równie dobrze może wzywać do popełnienia seppuku. Z identycznym skutkiem.

 • jarsza

  Oceniono 19 razy 19

  Łódź - trzymajcie się. Pokażcie kto rządzi miastem. Suweren czy partia niech się wreszcie zdecydują pisomatoły.

 • antropoid

  Oceniono 21 razy 19

  Wie PiSowska hałastra, że w Łodzi NIE MA SZANS - to łapie się każdej metody, a że cywilizowanych nie zna...

 • antoszek22

  Oceniono 18 razy 18

  Panie wojewodo , na tej liście do rezygnacji widziałbym na samej górze pana Kamińskiego ,którego milosciwie nam panujący pan doktor prawa Andrzej Duda uznał przestępcą winnym poświadczenia nieprawdy w dokumentach urzędowych i postanowił skrócić mu wyrok 3 lat więzienia .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX