Wybory samorządowe 2018. Małopolski urząd marszałkowski wydał 320 tys. zł na milion gazet

W województwie małopolskim władzę sprawuje koalicja PO-PSL. Jak informuje Onet, urząd marszałkowski zapłacił 320 tys. zł za milion gazet, które promują obecnego marszałka oraz jego współpracowników.

Gazeta rozdawana przez małopolski urząd marszałkowski liczy łącznie osiem stron i jest rozdawana za darmo - wrzucana do skrzynek pocztowych mieszkańców Małopolski. Jak informuje Onet, obecne władze województwa występują w niej na 20 zdjęciach. Środki na gazetę, łącznie 320 tys. zł, pochodzą z publicznych pieniędzy.

Urząd marszałkowski zapłacił 320 tys. zł za milion gazet

Rzecznik małopolskiego urzędu marszałkowskiego Filip Szatanik w rozmowie z Onetem przekonywał, że publikacja nie jest związana z kampanią przed wyborami samorządowymi 2018, a jest odpowiedzią na postulaty mieszkańców, którzy narzekali na brak informacji o działalności samorządu. Chodzi także o "realizację ustawowego zadania", jakim jest  informowanie o zadaniach wykonywanych przez samorząd. Szatanik dodał, że w ubiegłym  roku ukazały się łącznie trzy numery gazety, w tym - pięć. 

Na zdjęciach w publikacji pozują m.in. marszałek województwa Jacek Krupa, jego zastępcy przewodnicząca sejmiku małopolskiego i członkowie zarządu województwa.

Więcej o: