Tvp.info ma taśmę z Waldemarem Pawlakiem. "Do takiej firmy jak TVN warto dopłacić"

Portal Tvp.info twierdzi, że dotarł do taśmy z rozmową Waldemara Pawlaka i Michała Sołowowa. Rozmowa dotyczy wpływu mediów na politykę, m.in. koncernu Ringier Axel Springer.

Dziennikarze Tvp.info publikując nową taśmę, jednocześnie skrytykowali Onet za regularne publikowanie taśm z udziałem Mateusza Morawieckiego.

"Od początku października nad jednym trzygodzinnym nagraniem siedzi pięciu dziennikarzy tego portalu i szuka materiałów na szefa polskiego rządu" - piszą w Tvp.info. Twierdzą także, że nagranie, do którego dotarli, "rzuca nowe światło na przedwyborcze działania Onetu".

Tvp.Info publikuje rozmowę z Waldemarem Pawlakiem

Dowodem na tę tezę ma być rozmowa między Waldemarem Pawlakiem a biznesmenem Michałem Sołowowem, nagrana "w jednej z warszawskich restauracji". Tvp.info nie podaje jednak, kiedy rozmowę nagrano, jednocześnie nazywając Pawlaka "jednym z najważniejszych polityków rządu PO-PSL".

Waldemar Pawlak był jednym z najważniejszych polityków w rządzie PO-PSL, ale do listopada 2012 roku, kiedy to przegrał wybory na prezesa PSL, w efekcie czego podał się do dymisji z funkcji wicepremiera i ministra gospodarki. Afera podsłuchowa obejmowała nielegalnie pozyskane nagrania wykonane w okresie od lipca 2013 do czerwca 2014 roku.

Rozmowa między Waldemarem Pawlakiem a Michałem Sołowowem dotyczy m.in. koncernu Ringier Axel Springer, do którego należą m.in. "Fakt", "Newsweek" czy Onet.

Można by sobie nawet wyobrazić, że do takiej firmy jak TVN opłaci się dopłacić, żeby mieć taki wpływ na politykę jak TVN - mówi Waldemar Pawlak.

- Niemcy sobie kupili - przez inwestycję w Axel Springer - „Fakt”, „Newsweek”, Onet. To są przykłady, gdzie ja mogę jednak powiedzieć, że na Tuska większy wpływ ma artykuł w „Fakcie” niż opinia Konfederacji Pracodawców czy Komisji Trójstronnej. (…) Dzisiaj oddziaływanie mediów, które są pod kontrolą różnych międzynarodowych koncernów, jest dużo większe na polski rząd niż wszystkich przedsiębiorców razem wziętych - stwierdza były prezes PSL.

Kwiatkowski dla Gazeta.pl o taśmach: Sytuacja jest kuriozalna

Więcej o: