Tvp.info ma taśmę z Waldemarem Pawlakiem. "Do takiej firmy jak TVN warto dopłacić"

Portal Tvp.info twierdzi, że dotarł do taśmy z rozmową Waldemara Pawlaka i Michała Sołowowa. Rozmowa dotyczy wpływu mediów na politykę, m.in. koncernu Ringier Axel Springer.

Dziennikarze Tvp.info publikując nową taśmę, jednocześnie skrytykowali Onet za regularne publikowanie taśm z udziałem Mateusza Morawieckiego.

"Od początku października nad jednym trzygodzinnym nagraniem siedzi pięciu dziennikarzy tego portalu i szuka materiałów na szefa polskiego rządu" - piszą w Tvp.info. Twierdzą także, że nagranie, do którego dotarli, "rzuca nowe światło na przedwyborcze działania Onetu".

Tvp.Info publikuje rozmowę z Waldemarem Pawlakiem

Dowodem na tę tezę ma być rozmowa między Waldemarem Pawlakiem a biznesmenem Michałem Sołowowem, nagrana "w jednej z warszawskich restauracji". Tvp.info nie podaje jednak, kiedy rozmowę nagrano, jednocześnie nazywając Pawlaka "jednym z najważniejszych polityków rządu PO-PSL".

Waldemar Pawlak był jednym z najważniejszych polityków w rządzie PO-PSL, ale do listopada 2012 roku, kiedy to przegrał wybory na prezesa PSL, w efekcie czego podał się do dymisji z funkcji wicepremiera i ministra gospodarki. Afera podsłuchowa obejmowała nielegalnie pozyskane nagrania wykonane w okresie od lipca 2013 do czerwca 2014 roku.

Rozmowa między Waldemarem Pawlakiem a Michałem Sołowowem dotyczy m.in. koncernu Ringier Axel Springer, do którego należą m.in. "Fakt", "Newsweek" czy Onet.

Można by sobie nawet wyobrazić, że do takiej firmy jak TVN opłaci się dopłacić, żeby mieć taki wpływ na politykę jak TVN - mówi Waldemar Pawlak.

- Niemcy sobie kupili - przez inwestycję w Axel Springer - „Fakt”, „Newsweek”, Onet. To są przykłady, gdzie ja mogę jednak powiedzieć, że na Tuska większy wpływ ma artykuł w „Fakcie” niż opinia Konfederacji Pracodawców czy Komisji Trójstronnej. (…) Dzisiaj oddziaływanie mediów, które są pod kontrolą różnych międzynarodowych koncernów, jest dużo większe na polski rząd niż wszystkich przedsiębiorców razem wziętych - stwierdza były prezes PSL.

Kwiatkowski dla Gazeta.pl o taśmach: Sytuacja jest kuriozalna

Więcej o:
Komentarze (202)
Tvp.info ma taśmę z Waldemarem Pawlakiem. "Do takiej firmy jak TVN warto dopłacić"
Zaloguj się
 • marywil2012

  Oceniono 48 razy 26

  Sorry, gdzie tu sensacja? Gdzie tu problem? Jak PiS od nastu lat dopłaca do siejących dezinformację mediów rzekomo niezależnych. Wszystkie gazetki i radia prawicowe są wspierane przez SKOK, w latach pierwszych rządów były finansowane (są całkowicie nierentowne) przez PiS z budżetu, radio wnet dostawało masę kasy, na rzekomo profesjonalne dziennikarstwo, a teraz to już bez żenady płacą na karnowskich, oszołoma, który jednak jest całkiem przytomny jeśli chdzi o łupienie kasy państwowej na własne potrzeby sakiewicza (Patrz willa w krakowie). No i wreszcie "uprowadzenie" mediów publicznych finansowanych dotacjami, żeby dalej kłamały.
  TVN to jest po prostu przy tym wzór objektywizmu, co te "niezłomne" i "niezależne" media pisowskie robią...

 • wo151

  Oceniono 40 razy 24

  Nie widzę niczego kompromitującego w wypowiedzi Pawlak, lecz tylko trzeżwą ocenę rzeczywistości

 • siwywaldi

  Oceniono 22 razy 12

  Coraz cieniej w tej Ku...zji...
  Bo przecież to nagranie, to można będzie co najwyżej próbować wykorzystać przy kolejnych wyborach Pawlaka na Prezesa strażaków-ochotników. I to myślę, że z raczej mizernym skutkiem :-))

 • japka_putina

  Oceniono 21 razy 11

  Wasze taśmy, to odgrzewane antypolskie kotlety. Nasze taśmy, to sedno prawdy o politycznej korupcji naszych przeciwników.

 • ktos2014

  Oceniono 17 razy 11

  no to z tymi taśmami PIS strzelił sobie trochę w kolano. Są ohydni w swoich działaniach nie brzydzą się żadnej metody żeby dorwać się do stołka no i to osłanianie falenty wyrok w zawieszeniu ? bo co bo pomógł im pogrążyć PO a niby za co za brzydkie "męskie słowa" jak teraz twierdzi kaczor ?

 • norbertrabarbar

  Oceniono 10 razy 10

  To znaczy Pawlak powiedział, że dobrze by było mieć tak wpływowe media?
  Skandal!

  Chyba...

 • polakadam

  Oceniono 16 razy 10

  Na razie wszyscy dopłacamy do nierentownej tvp. W zamian mamy propagandę jak za komuny i kilkugodzinne transmisje uroczystości koscielnych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX