Wojewoda chce wygasić mandat Hanny Zdanowskiej przed wyborami? "Polecenie z Warszawy"

Bartosz Domaszewicz, łódzki radny i rzecznik prasowy KWW Hanny Zdanowskiej ostrzega, że wojewoda Zbigniew Rau jeszcze przed wyborami ogłosi wygaszenie mandatu prezydent miasta. Urząd Wojewódzki nie zaprzecza. Na środę zaplanowana jest konferencja w związku z tymi doniesieniami.

Czy wojewoda łódzki na ostatniej prostej przed wyborami ogłosi wygaszenie mandatu prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej? Takie obawy ma Bartosz Domaszewicz, radny należący do komitetu Zdanowskiej. "Dochodzą nas sygnały, że wojewoda łódzki Zbigniew Rau otrzymał polecenie z Warszawy i w piątek o godz. 10 ma ogłosić wygaszenie mandatu Prezydent Zdanowskiej. To działania obliczone na obniżenie frekwencji wyborczej" - poinformował radny, którego cytuje "Dziennik Łódzki".

Co z mandatem Hanny Zdanowskiej? 

Jak zauważa gazeta, wygaszenie mandatu Zdanowskiej zapowiadał już wcześniej Jacek Sasin. Wygaszenie miało jednak zostać ogłoszone w przypadku wygrania przez nią wyborów. "Dziennik Łódzki" zwrócił się do biura wojewody o komentarz w tej sprawie. "Zapraszamy Państwa na konferencję prasową poświęconą stanowisku Wojewody Łódzkiego profesora Zbigniewa Rau w sprawie prawomocnego wyroku Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej" - napisano w komunikacie.  Konferencja odbędzie się w środę o godz. 11.

"Jeśli jutro o 11.00 wojewoda Rau na polecenie Kaczyńskiego dokona zamachu na @HannaZdanowska to niech lepiej będzie spakowany. Taczka czeka." - napisał na Twitterze Domaszewicz.

Zdanowska z wyrokiem

Przypomnijmy, że 27 września Zdanowska została prawomocnie skazana na 20 tys. zł grzywny za poświadczenie nieprawdy w dokumentach, które złożyła ubiegając się o kredyt 10 lat temu. Jednocześnie ważą się losy Zdanowskiej w PO, której szef, Grzegorz Schetyna w poniedziałek ma ogłosić decyzję, czy prezydent Łodzi może nadal należeć do partii.

Więcej o: