Żona Macierewicza chce zablokować sprzedaż jego biografii. Poszło o wątek małżeńskiej kłótni

Hanna Natora-Macierewicz, żona Antoniego Macierewicza chce poprzez sąd zakazać sprzedaży książki "Antoni Macierewicz. Biografia nieautoryzowana". Jak podaje "Wprost", żonie byłego szefa MON nie spodobał się fragment dotyczący małżeńskiej kłótni.

Pozew żony Antoniego Macierewicza wpłynął do Sądu Okręgowego w Warszawie. - W pozwie sformułowano żądanie zabezpieczenia przez zakazanie rozpowszechniania książki z kwestionowanymi fragmentami - poinformowała "Wprost" Sylwia Urbańska, rzecznika prasowa ds. cywilnych Sądu Okręgowego w Warszawie.

Żona Antoniego Macierewicza chce zablokować jego biografię

W sytuacji, w której sąd uznałby żądania Hanny Natora-Macierewicz za zasadne, książka "Antoni Macierewicz. Biografia nieautoryzowana" zniknęłaby z księgarń i sklepów. Jak pisze tygodnik, "pretekstem" do blokowania publikacji ma być rozdział dotyczący rodziny byłego szefa MON, przede wszystkim chodzi tu o wątek małżeńskiej kłótni Macierewiczów, która miała miejsce w 1976 r..

Jednak współautor książki Marcin Dzierżanowski mówi w rozmowie z tygodnikiem, że rozdział jest "jednoznacznie pozytywny" dla żony byłego ministra. - Obalamy w niej bowiem pojawiające się w przestrzeni publicznej oskarżenia, jakoby była ona współpracownikiem SB. Pisał o tym tygodnik „Nie”, podobne sugestie zgłaszali też politycy Ruchu Palikota i Platformy Obywatelskiej. W biografii wykazujemy, że wpis w papierach SB powstał błędnie - mówi dziennikarz.

Więcej o: