Tvp.info wypuszcza "taśmę Grasia". Chwilę później do ataku na PSL przyłącza się Mazurek

Portal Tvp.info opublikował nagranie rozmowy Jana Kulczyka z Pawłem Grasiem zarejestrowane w restauracji Sowa i Przyjaciele. Mowa w nim m.in. o pozytywnej roli Władysława Kosiniaka-Kamysza w przeprowadzeniu reform podwyższenia wieku emerytalnego i Otwartych Funduszów Emerytalnych. - PSL powinien być wyeliminowany z życia publicznego - mówiła chwilę po publikacji taśm rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Portal Tvp.info ujawnił kolejną taśmę zarejestrowaną w restauracji Sowa i Przyjaciele. Tym razem jest na niej rozmowa rzecznika rządu PO Pawła Grasia i zmarłego w 2015 r. Jana Kulczyka, jednego z najbogatszych Polaków.

Paweł Graś i Jan Kulczyk o ministrze PSL

Na nagraniach można usłyszeć pochwały pod adresem ówczesnego ministra gospodarki z PSL, Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Jan Kulczyk: Ten Kamysz, ci powiem, fajny chłopak, nie? Ale jeszcze chyba za młody, nie? (…) Kulturalny, na poziomie, fajny chłopak, nie? 

Na co polityk odpowiada:

Paweł Graś: Jak praktycznie, kurczę, na to popatrzysz na spokojnie, to gościu przeprowadził dwie najgorsze historie w wolnej Polsce, po Buzku - reformę 67 i OFE. To na nim wisiało wszystko, podniesienie wieku emerytalnego, to wisiało na jego resorcie.

Afera taśmowa. Jan Kulczyk o Januszu Piechocińskim: Ten osioł

Dostaje się za to Januszowi Piechocińskiemu, ówczesnemu wicepremierowi i szefowi PSL. Za współpracę z firmami zależnymi od rosyjskiego Gazpromu:

Jan Kulczyk: Przecież ten osioł, ten Januszek Piechociński, on tam jeździ, on tam podpisywał, a (niezrozumiała nazwa firmy) jest w 100 proc. rosyjski, 80 proc. ma Gazprom bezpośrednio, a 20 proc. ma taki Żyd z Austrii, 100 proc. jest rosyjski, tam z Austrii pójdzie od dołu, przecież to głupota jest kompletna, to wpadamy jeszcze bardziej w ręce (…).

Rozmowa Kulczyka i Grasia dotyczyła budowy niemiecko-polsko-ukraińskiego koncernu gazowego. Miliarder chciał pośredniczyć w handlu surowcem pomiędzy Katarem a Polską, Ukrainą i resztą Europy. Przedsiębiorca chciał przekonać do pomysłu rząd PO-PSL.

PiS przygotowane na publikację taśm 

Chwilę po publikacji nagrań przez TVP konferencje zwołało PIS. Głos zabrała rzeczniczka partii Beata Mazurek. Stwierdziła, że treść nagrania pokazuje prawdziwą twarz ludowców, którzy działali przeciwko polskiej wsi. - To są fakty, które powodują, że PSL powinien być wyeliminowany z życia publicznego i że nie warto im zaufać - powiedziała. Wtórował jej szef sztabu wyborczego Tomasz Poręba: Dziś wiemy, że są to ludzie, którzy pod rękę z PO przeprowadzili najbardziej szkodliwe, złe z punktu widzenia Polaków reformy - stwierdził.  

Czym była afera taśmowa? 

Choć od wybuchu afery taśmowej minęło kilka lat i skazano w niej kilka osób, w tym Falentę, wciąż pojawiają się jej nowe wątki. W ostatnich tygodniach media opublikowały nowe nagrania i informacje z akt śledztwa. Na nowych taśmach pojawiły się m.in. rozmowy Mateusza Morawieckiego.

Wg Onet.pl jest jeszcze około 100 nieznanych nagrań z podsłuchów, na których są rozmowy polityków, w tym byłych prezydentów oraz ludzi biznesu. 

Kwiatkowski dla Gazeta.pl o taśmach: Sytuacja jest kuriozalna

Więcej o:
Komentarze (211)
Tvp.info wypuściło "taśmę Grasia". A na niej rozmowa z Kulczykiem. "Ten osioł, ten Januszek Piechociński"
Zaloguj się
 • monoekann

  Oceniono 61 razy 45

  fantastyczne jest to że gdy lecialo o Morawciu to TvPis i inne niezależne od rozumu pultały się że 'to tylko luźne rozmowy, nie można za to wyciągać konsekwencji'
  ale jak na taśmach się pojawi ktoś z PO czy PSL, to te same mendia czerwonymi literami z kapslokiem 'zdrada, hańba, do dymisji, do więzienia!!'

 • bruno555

  Oceniono 57 razy 39

  A czy widzowie TVPinfo dowiedzieli się o taśmach Morawieckiego? Czy była cenzura?
  Pytam tych którzy znaleźli siły by oglądać ten rynsztok.

 • Kamil Hołub

  Oceniono 35 razy 27

  Gdyby ci pisowscy koryciarze chociaż w 1/10 byli polskimi patriotami, to po tym jak poprzednicy zrobili trudną ale konieczną reformę zamknęliby się i nie podnosili tematu. Nawet obrzydliwie bogaci Niemcy podnieśli wiek. Jakim cudem biedniejsza Polska może pozwalać na krótszą pracę, tego żaden pisowiec nie wyjaśni. Koszty zapłacą nasze dzieci, ale koryciarze tak się nachapią że ich to kompletnie nie obchodzi. Koryciarze są ustawieni. Chcieli się dorwać do koryta, to robili to za wszelką ceną. Ich gó...o obchodzi Polska. Liczy sie korytko.

 • jestem.z.pisu

  Oceniono 39 razy 25

  NIE UFAĆ pisowskiej ciemnocie, podpalaczom Polski i Europy .. Nie ufać tym trollom, wpisującym się w działania Kremla, który dąży do upadku Unii Europejskiej, największego skarbu współczesnej Europy, której głównym zadaniem było i jest zapobieżenie kolejnej wojnie. PiS pracując dla Putina, codziennie przy pomocy setek swoich trolli stara się obrzydzić i zohydzić Polakom demokrację, prawo, wspólną Europę. PO CO? Komu służy PiS? Komu wysługują się nazistowskie, antypolskie bojówki (w tym internetowe), które codziennie, w każdej minucie wklejają na setkach stron społecznościowych komentarze przeciw Polakom, polskiej opozycji, Europie, prawu, Konstytucji, wolności i demokracji? PiS to zło, to najgorsza choroba, jaka mogła przydarzyć się Polsce. PiS wspomagany przez redemptorystów i medialną machinę Rydzyka codziennie oszukuje i dzieli Polaków, skłócając rodziny, sąsiadów, kolaborując z organizacjami rasistowskimi, ultranacjonalistycznymi i faszystowskimi.. Za chwile wybory - Polaku, wybierz mądrze!

 • antonikarcz

  Oceniono 29 razy 21

  Ważne, że za 50 mln. dolarów z kieszeni Polek i Polaków Morawiecki kupił sobie odpust za słowa o Kubicy.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 31 razy 21

  tvp info ... czyli Kurskopodobni usiłują na gwałt "przykryć" taśmy Morawieckiego przed wyborami... niestety dowiedzieliśmy się jedynie że Kosiniak-Kamysz był bardzo dobrym ministrem ;-)
  no jak żyć???

 • 123456789sj

  Oceniono 16 razy 14

  Z tymi taśmami to jest tak jak ze świniami u mojego teścia. Jak nikogo nie widać to siedzą cicho. Jak się zbliżasz do koryta to zaczynają szaleć, jedną przez drugą chcą zająć jak najlepsze miejsce przy korycie żeby się nażreć i to są właśnie elity polskiej polityki. Nagrywasz i trzymasz każdą świnię za ryj.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX