PSL zyskało senatora. Kim jest Jan Filip Libicki? "Z ciężkim sercem opuściłem PO"

Były senator PO Jan Filip Libicki dołączył do PSL. Dzięki temu partia będzie miała swojego przedstawiciela w Izbie Wyższej polskiego parlamentu i będzie mogła stworzyć klub parlamentarny. - Nie skręcamy ani w lewo, ani w prawo - podkreślał szef partii Władysław Kosiniak-Kamysz.

Senator Jan Filip Libicki przeszedł do PSL i został jedynym członkiem tego ugrupowania, który zasiada w Senacie. O wydarzeniu pierwszy poinformował portal Wpolityce.pl, który poprosił Libickiego o komentarz w sprawie. - Nie będę niczego komentował - odparł senator.

We wtorek zwołał jednak konferencję prasową, na której powiedział m.in.: "Z ciężkim sercem opuściłem PO. Stwierdziłem, że została złamana zasada szerokich skrzydeł. Najważniejsze dla mnie jest głosowanie zgodnie z własnym sumieniem".

- Cieszymy się, że dołącza do nas senator Libicki - mówił w Sejmie szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. - Wspólnie podzielamy wartości chadeckie i wrażliwość społeczną. Łączymy różne środowiska i zawsze współpracowaliśmy z innymi - zaznaczył. - Nie skręcamy ani w lewo, ani w prawo. Jako jedyna formacja polityczna pozostajemy w centrum polskiej sceny politycznej - dodał polityk.

Wp.pl podaje nieoficjalnie, że ludowcom zależy na poparciu konserwatywnych wyborców PO i PiS pod koniec kampanii. W tym właśnie pomóc ma transfer byłego polityka tych stronnictw.

Jan Filip Libicki w PSL. Był już w ZChn, PiS, PO, Polska Plus i Polska Jest Najważniejsza

Libicki w 1989 r. wstąpił do ZChN, w 2002 r. zaś do PiS, od 2005 r. był posłem tego ugrupowania. W 2009 przeszedł do koła poselskiego Polska Plus, a potem do Polska Jest Najważniejsza. Z PO związał się w 2011 r., rok później wstąpił do partii. Z list Platformy dostał się do Senatu w przedostatnich i ostatnich wyborach parlamentarnych.

W styczniu tego roku wstawił się za politykami wykluczonymi z partii za głosowanie w sprawie aborcji wbrew dyscyplinie partyjnej (Joanną Fabisiak, Markiem Biernackim i Jackiem Tomczakiem).

Kim jest Jan Filip Libicki? Odszedł z PO w geście solidarności z wyrzuconymi z partii

Libicki apelował o ich przywrócenie do PO, a w czerwcu w geście solidarności z nimi sam wystąpił z partii. Jak mówił, otrzymywał potem propozycje przejścia m.in. do PiS.

Federacyjny klub PSL-Unia Europejskich Demokratów do tej pory miał 18 posłów, ale żadnego przedstawiciela w Senacie. Dzięki przejściu Libickiego teraz będzie to klub parlamentarny.

Szef NIK w Gazeta.pl. "Okres wyborczy przyprawia nas o palpitację serca"

Więcej o:
Komentarze (27)
PSL zyskało senatora. Kim jest Jan Filip Libicki? "Z ciężkim sercem opuściłem PO"
Zaloguj się
 • gargameli100

  Oceniono 6 razy 4

  Ostrożnie z radością panie Kosieniak , ten senator to ukryta opcja PiS-owska . Wystarczy sprawdzić jego wypowiedzi i głosowania.

 • t0maszek44

  Oceniono 10 razy 4

  To ten, który do niepełnosprawnych mówił, że jak im źle to niech do senatu się dostaną. PSL - owi gratuluję

 • tom_aszek

  Oceniono 5 razy 3

  "Libicki w 1989 r. wstąpił do ZChN, w 2002 r. zaś do PiS, od 2005 r. był posłem tego ugrupowania. W 2009 przeszedł do koła poselskiego Polska Plus, a potem do Polska Jest Najważniejsza. Z PO związał się w 2011 r., rok później wstąpił do partii. Z list Platformy dostał się do Senatu w przedostatnich i ostatnich wyborach parlamentarnych.". W czerwcu 2018 wystąpił z PO.

  Obatel wersja 2018?

 • fakiba

  Oceniono 7 razy 3

  Mała strata , ja po nim płakać nie będę

 • helena kowalska

  Oceniono 5 razy 1

  Partie obecne są bardzo podobne do siebie,tylko nowa ma szansę coś zmienić,ale nie widać nic na choryzoncie,teraz w partiach i to właściwie wszystkich są starzy cwaniacy,zmieniają partie i poglądy tylko dla KASY,

 • a.k.traper

  Oceniono 2 razy 0

  A mnie z kolei nie podobało się poszerzenie skrzydeł zamiast grać w centrum jako partia liberalna gospodarczo i neutralna światopoglądowo, zupełnie nie rozumiałem niektóych ruchów osobowych w PO np. Gowin, Libicki czy Kamiński i kilka innych osób. Kamiński zresztą już w PSL jest od pewnego czasu.

 • c.t.k

  Oceniono 2 razy 0

  "Jan Filip Libicki: to ja zabrałem darmowe leki emerytom
  Senator Platformy ogłasza: to ja zabrałem darmowe leki emerytom i ściąga na siebie falę politycznego oburzenia. Jan Filip Libicki pochwalił się dość nietypowo. Ustawa, która miała gwarantować bezpłatne lekarstwa najbiedniejszym emerytom czy inwalidom wojennym przepadła na jego wniosek. Opozycji nie podoba się i jej odrzucenie i zachowanie senatora. On sam nie pierwszy raz wzbudza kontrowersje."Tym??
  08.2014

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX