Hit! Dziennikarze wiezieni na konferencję Kaczyńskiego ws. Mierzei Wiślanej ciągnikiem

Do wyborów samorządowych 2018 zostało tylko kilka dni, więc politycy przyspieszają. We wtorek symbolicznie zainaugurowano budowę kanału przez Mierzeję Wiślaną. PiS zaprosił dziennikarzy na spotkanie z samym Jarosławem Kaczyńskim. Na miejsce przewieziono reporterów w nietypowy sposób.

- Czegoś takiego jeszcze nie było: tak dziennikarze więzieni są na brifing Jarosława Kaczyńskiego - napisał Kuba Kaługa z RMF FM. Przejazd ciągnikiem na konferencję z Kaczyńskim relacjonował też Paweł Radzewicz z TOK FM. 

Ministerstwo gospodarki morskiej tłumaczyło, że "transport był opcjonalny i miał na celu dowieźć dziennikarzy w trudno dostępny teren".

Symboliczne  rozpoczęcie przekopu Mierzei Wiślanej

Jarosław Kaczyński wystąpił dziś na Pomorzu, a dokładnie w Nowym Świecie koło Kątów Rybackich. Było to "symboliczne rozpoczęcie przekopu Mierzei Wiślanej".

Jak mówił podczas konferencji ws. Mierzei Wiślanej prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński:

Elbląg powinien być portem uzupełniającym wobec Gdyni i Gdańska, portem znaczącym. To przyczyni się do jego rozwoju gospodarczego. To główny cel, ale jest inny. Polska przez wiele lat żyła w sytuacji państwa niesuwerennego, dzisiaj dzięki przekopaniu tego kanału, na tych ziemiach pokazujemy pełną suwerenność. Bo wiadomo kto, nie chciał się na to godzić, kto blokuje cieśninę, pozwolenia.
Więcej o: