Robert Kubica spotkał się z prezesem PKN Orlen. Prowadził rozmowę "o rozwoju motosportów w Polsce"

Robert Kubica spotkał się z prezesem zarządu PKN Orlen. Podczas spotkania rozmawiano m.in. "o potencjale i rozwoju motosportów w Polsce".

O tym, że Robert Kubica odwiedził siedzibę PKN Orlen, po raz pierwszy poinformował "Super Express". Dziennikarze zaobserwowali, że kierowca Formuły 1 pojawił się w Orlenie w poniedziałek wieczór i spędził tam ponad godzinę.

Robert Kubica odwiedził siedzibę PKN Orlen. Będzie inwestycja w Formułę 1?

Nieoficjalnie mówiło się o tym, że Robert Kubica chce wrócić do regularnych wyścigów w Formule 1, a Orlen chce te starania wesprzeć. O tym, że ustalenia dziennikarzy są prawdą poinformował na Twitterze Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen, udostępniając fotografię z kierowcą.

"Niełatwo było zgrać terminy, jednak wczoraj po południu udało nam się spotkać z Robertem Kubicą. Mówiliśmy m.in o potencjale i rozwoju motosportów w Polsce, z którymi PKN Orlen jest silnie związany i kojarzony od wielu lat" - napisał Daniel Obajtek.

Robert Kubica na spotkaniu z Mateuszem Morawieckim. "Polska zawsze wspiera swoich"

Przypomnijmy, że wcześniej Robert Kubica spotkał się także z premierem Mateuszem Morawieckim. Po spotkaniu kierowca opublikował zdjęcie z prezesem Rady Ministrów, opatrując go opisem: "Wizyta u Premiera. Polska zawsze wspiera swoich. I nam jeszcze doszedł jeden temacik do dzisiejszej agendy. No hard feelings (bez urazy - red.) i jedziemy dalej!" - nawiązując w ten sposób do treści tzw. taśm Morawieckiego, na których premier mówił, że Robert Kubica miał być jednym ze sponsorowanych przez bank kierowców, ale "na szczęście złamał rękę raz, drugi".

 
Więcej o: