Czarnecki: Jak Jarosław Kaczyński każe startować na wójta, to wystartuję

Europoseł PiS Ryszard Czarnecki mówił dziś w Radiu ZET m.in. o swojej politycznej przeszłości. Nie przesądzał o ponownym kandydowaniu do Parlamentu Europejskiego i stwierdził, że jeśli tak zdecyduje Jarosław Kaczyński, to wystartuje na wójta.

Za niecały tydzień odbędą się wybory samorządowe, jednak część polityków myśli już o dalszej perspektywie. W przyszłym roku wybierzemy najpierw polskich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego, a później Sejm i Senat. Od dawna pojawiają się spekulacje, że niektórzy czołowi politycy PiS mogą przenieść się z Warszawy do Brukseli. 

W tym kontekście mówi się m.in. o wicepremier Beacie Szydło. Przez pierwszą część kadencji PiS kierowała ona rządem, jednak teraz jest wicepremierem ds. społecznych i nie kieruje żadnym ministerstwem. - Nie wykluczam startu w tych wyborach - powiedziała w czerwcu. Dodała, że "decyzje zostaną ogłoszone wtedy, kiedy zapadną". Nie wiadomo też zatem, co z obecnymi europosłami PiS. 

Członek Europarlamentu Ryszard Czarnecki na antenie Radia ZET podkreślał, że zależy to od decyzji Jarosława Kaczyńskiego. - O tym, kto będzie startować, zdecyduje kapitan naszej drużyny - PiS-u - czyli Jarosław Kaczyński - powiedział. 

- Jarosław Kaczyński decyduje, kto będzie startować. Jak każe mi startować do Parlamentu Europejskiego, to wystartuję, a jak na wójta, to też wystartuję.

- powiedział. Stwierdził, że nie wie nic o plotkach, jakoby do PE miał kandydować minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Marek Borowski w porannej rozmowie Gazeta.pl

Więcej o: