Karnowski oburzony słowami o "PiS-owskiej szarańczy". Przypomnieli mu, co publikował jego portal

Michał Karnowski z "Sieci" i wPolityce.pl zgodził się z szefem kancelarii premiera, że słowa Grzegorza Schetyny o "PiS-owskiej szarańczy" to język, jakiego nie "powstydziłaby się hitlerowska gazeta 'Der Stürmer'". Tymczasem kilka lat temu wPolityce.pl pisał o "Tusku i jego szarańczy".

Użytkownik Twittera Październikowa zauważył, że dla portalu wPolityce.pl słowa o szarańczy teraz są godne hitlerowskiej gadzinówki, zaś kilka lat temu sformułowanie "Tusk i jego szarańcza" pojawiało się na jego łamach w tekście Tomasza Domalewskiego z 2014 roku.

Grzegorz Schetyna ostrzega przed "PiS-owską szarańczą"

Niedawno szef PO Grzegorz Schetyna ostrzegał podczas spotkania przed "PiS-owską szarańczą". Słowa te skrytykował szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. - Te określenia jak szarańcza, muchy - takiego języka nie powstydziłaby się hitlerowska gazeta "Der Stürmer" czy sowiecka "Komsomolskaja Prawda". Patrząc w historię, takiego języka używały w systemach totalitarnych takie partie jak NSDAP, żeby dehumanizować przeciwników politycznych, a potem przeprowadzać czystki - mówił.

Grzegorz Schetyna o "pisowskiej szarańczy". "Wiadomości" TVP powiązały to z ludobójstwem

Michał Karnowski uderza w Grzegorza Schetynę

"Zgoda: takiego języka nie powstydziłaby się hitlerowska gazeta 'Der Stürmer'" - napisał na Twitterze Michał Karnowski, redaktor naczelny "Sieci" i członek zespołu wPolityce.pl.

Kilka osób w komentarzu do tweeta wrzuciło zrzuty zamieszczone przez Październikową. Karnowski jednak nie odniósł się do nich.

Marek Borowski dla Gazeta.pl: Morawiecki postawił sobie za cel przejęcie partii po Kaczyńskim

Więcej o: